Obchody 100-lecia Niepodległości

KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Bielawach zaprosiła reprezentację uczniów naszej szkoły na spotkanie integracyjne pod hasłem „Śladami historii Marii Walewskiej” do pałacu w Walewicach w dniu 17 maja 2018 r.  W uroczystości wzięły udział członkinie kół gospodyń z Bielaw i zaprzyjaźnionego koła w Kiernozi, wójtowie obu gmin, Starosta Łowicki, przedstawiciele Rady Gmin oraz inni znamienici goście.

Nasi uczniowie zaprezentowali część artystyczną nawiązującą do 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowaną przez p.Wiolettę Charucką i p. Seweryna Chwalińskiego. Ponadto zostały rozstrzygnięte dwa konkursy zorganizowane w naszej szkole w porozumieniu z kołem gospodyń.  Konkurs fotograficzny „Walewice w obiektywie” wygrała Zuzanna Bryk, II miejsce zajęła Wiktoria Trupinda, a III – Natalia Wódka. W konkursie plastycznym „Walewice widziane oczyma dziecka” pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Szcześniak, II Amelia Rubacha, III zaś Zuzanna Bryk. Zwycięscy otrzymali cenne nagrody, które ufundowało Starostwo Łowickie. Były to smartwatche za pierwsze miejsce, gry planszowe za II miejsce, albumy książkowe za III miejsce. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w postaci ramek do zdjęć w konkursie fotograficznym oraz zestawu kolorowych brokatów w konkursie plastycznym.

Wszyscy zaproszeni goście zostali oprowadzeni przez przewodnika po pałacu rodziny Walewskich. Odwiedzili także pokój przygotowany na przybycie Napoleona.

Uroczystość zakończył smaczny poczęstunek.