Klauzula informacyjna

Zgodnie z art.13 ust.1 i ust.2 ogólnego rozporzadzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że

Administratorem Państwa danych osobowych jest: Szkoła Podstawowa  im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich

w Bielawach ul. Parzew 20, 99-423 Bielawy tel. 468382621 ,  inspektorem ochrony danych osobowych (IOD)

w szkole jest  Pani Katarzyna Owczarek,  email: iodspb@op.pl

Dane osobowe uczniów ( w tym ich rodziców/opiekunów prawnych) będą przetwarzane w celu

- wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Szkole Podstawowej w Bielawach

- w pozostałych przypadkach Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są na podstawie wcześniej udzielonej zgody

w zakresie i celu określonym w treści zgody ( celów związanych z promocją szkoły, informacją o sukcesach uczniów,

o wydarzeniach, przedsięwzięciach w których uczniowie brali udział np. w konkursach, wycieczkach, zawodach sportowych), w tym także wizerunku uczniów.

Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą wyłącznie osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach swoich obowiązków służbowych oraz podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności przetwarzania danych.

Zebrane dane będą przechowywane przez okres  niezbędny do realizacji wskazanych powyżej celów przetwarzania.

Pani /Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/ organizacji międzynarodowej.

Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania ( możliwość istnieje jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody, a nie na podstawie przepisów uprawniających administratora do przetwarzania tych danych).

Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczacych, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietni 2016r.

Dyrektor szkoły - Wiesława Kotecka