http://sp43.lublin.eu/wp-content/uploads/2018/11/20.jpgKoło matematyczne
skupia uczniów klas VI – VII, którzy chcą rozwijać zainteresowania matematyczne i logiczne myślenie.

Głównym celem zajęć jest rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań matematycznych uczniów, rozwijanie umiejętności myślenia abstrakcyjnego i logicznego rozumowania, doskonalenie wcześniej zdobytych oraz nabywanie nowych umiejętności w rozwiązywaniu problemów, aktywizowanie ucznia oraz zachęcanie do wykazywania inicjatywy i realizowania własnych pomysłów, przygotowanie do konkursów matematycznych. Podczas zajęć prowadzonych raz w tygodniu uczniowie mają okazję doskonalić wyobraźnię przestrzenną oraz  pracować w grupie nad określonym problemem, podejmować samodzielne działania prowadzące do oryginalnych rozwiązań.

A oto plan naszych zajęć:

• Lekcje z kalkulatorem (rozwiązywanie zadań tekstowych z zastosowaniem kalkulatora; odczytywanie danych z tabeli; zaokrąglanie liczb do danego rzędu).
  • Zadania na „rozruszanie głowy” (rozwiązywanie kwadratów magicznych, krzyżówek liczbowych, łamigłówek, sudoku matematycznego).
  • Pułapki logiki (rozwiązywanie zadań dotyczących własności liczb naturalnych).
  • Geometryczne problemy (rozwiązywanie zadań dotyczących własności figur płaskich i przestrzennych).
  • Rebusy i łamigłówki matematyczne.
  • Przygotowanie do konkursów matematycznych.
  • Słynni matematycy (wyszukiwanie w Encyklopedii informacji dotyczących życia sławnych matematyków (Pitagoras, Tales, Euklides, Kartezjusz, Archimedes i inni).
  • Ciekawe liczby (odnajdywanie liczb pierwszych, złożonych, bliźniaczych, czworacznych, względnie pierwszych i doskonałych).
  • Matematyka inaczej (układanie zadań, krzyżówek, rebusów, rymowanek z zastosowaniem terminów i pojęć matematycznych).
  • Gry i zabawy matematyczne (zabawy w „Piotrusia”, „Domino”  z użyciem specjalnie przygotowanych kartoników-kart sprawdzających i utrwalających umiejętności matematyczne).

Zajęcia prowadzi pani Mariola Kołodziejska.