KOŁO ARTYSTYCZNE

Sztuka nie jest wysiłkiem woli, lecz darem;

jest przynajmniej dla dziecka rzeczą najprostszą

i najbardziej naturalną na świecie.

M. Richardson

Tworząc prace plastyczne dziecko rozwija wyobraźnię i pomysłowość, staje się samodzielne, nabywa umiejętności dobierania narzędzi i materiałów potrzebnych do realizacji danego zadania.

Aby dziecko miało możliwość wypowiadania się w formie plastycznej w naszej szkole organizowane jest koło artystyczne

Zajęcia koła artystycznego są zajęciami pozalekcyjnymi o charakterze plastyczno-technicznym.

Grupę uczestników stanowią uczniowie klasy V, którzy chcą rozwijać i pogłębiać swoje zdolności manualne, a przy tym miło spędzać czas.

Zajęcia koła plastycznego odbywają się raz w tygodniu we wtorki na siódmej godzinie lekcyjnej .

Głównym celem koła jest kształcenie twórczych predyspozycji uczniów oraz rozwijanie ich zainteresowań artystycznych.

W czasie zajęć dzieci między innymi:

- rozwijają zdolności artystyczne;

- rozwijają predyspozycje twórcze i poszukują indywidualnych form wyrazu;

- zdobywają umiejętności posługiwania się podstawowymi środkami wyrazu plastycznego w celu wyrażania własnych przemyśleń, obserwacji, przeżyć i nastrojów;

- kształtują nawyki współpracy i współdziałania w zespole;

- kształtują postawy umożliwiające aktywne uczestnictwo w życiu rodziny, szkoły

- kształtują pozytywne postawy wobec własnej pracy i poczucie odpowiedzialności za jej dokończenie i wykonanie.

Opiekun koła : mgr Joanna Pawlata