Przekazanie

W roku szkolnym 2018/19 w Szkole Podstawowej im.17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bielawach  realizowany był projekt: „Utworzenie punktu dydaktycznego pn.” Zielony Zakątek”przy Szkole Podstawowej im.17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bielawach” dofinansowany z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Całkowity koszt zadania 55 001,13 złotych w tym:

dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Łodzi – 49 499,94 zł,

wkład własny 5 501,19zł.

Utworzono „ Ekopracownię pod chmurką”- pn. „Zielony zakątek”, który został podzielony na części: rekreacyjno –poznawczą i uprawową. W ramach projektu wykonano:

1.     Ogrodzenie ogródka

2.     Zakupiono i zamontowano:

-  wiatę - skrzynie drewniane – 2 szt

- gry dydaktyczne – 5 szt  (Światowid standard „Owady” 3 kostkowy,gra terenowa „Warstwy lasu” ,gra terenowa „ Jaki to ptak „ wrzutki”, konstrukcja edukacyjna „ Czas zaklęty w drzewach , gra interaktywna” Wiedza kołem się toczy” standard).

- budki lęgowe – 3 szt

- ławki – 3 szt

- ławostoły edukacyjne- 3 szt

- kosze na odpady – 3 szt

- sprzęt ogrodniczy

- nasadzenia typu : krzewy, byliny,  nasiona warzyw, ziół i trawy

- pomoce dydaktyczne typu: atlasy ziół i  atlasy warzyw.

3.     Wykonano prace pielęgnacyjne terenu przy udziale rodziców: przycięto rosnące drzewa i krzewy, uporządkowano teren, miejsca pod rosnącymi już nasadzeniami .wydzieliliśmy obrzeżami trawnikowymi, wyłożyliśmy agrotkaniną i wysypaliśmy korą. Pomiędzy rosnącymi tujami zasadziliśmy hosty oraz wydzieliliśmy zakątek roślin. W części uprawowej naszego ogródka ustawiliśmy 2 drewniane skrzynie, a teren wokół nich wysypaliśmy kamieniami.

Zapraszamy do galerii zdjęć.