zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze
mają na celu uzupełnianie i wyrównywanie zaległości w wiadomościach ogólnych bądź z konkretnych przedmiotów, które powstały na skutek słabszych możliwości intelektualnych albo dłuższej nieobecności ucznia w szkole. Z założenia, pomoc dydaktyczno-wyrównawcza ma pomóc uczniowi „nadrobić” zaległości na tyle, by mógł on osiągnąć postęp w opanowaniu pewnych treści edukacyjnych.
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze są prowadzone przez nauczycieli przedmiotu według planów pracy na dany rok szkolny

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego

w klasie VI i VIII  rok szkolny 2019/2020

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego zostały zorganizowane po to, by wyrównać bądź zminimalizować braki powstałe w trakcie nauki , pomóc w przyswojeniu treści oraz doskonalić umiejętności z zakresu języka polskiego.

Celem zajęć wyrównawczych jest podnoszenie sprawności językowej uczniów, czyli zdobycie przez ucznia praktycznej umiejętności swobodnego i skutecznego posługiwania się językiem w mowie i piśmie. Głównie należy zadbać o właściwe stosowanie słownictwa, związków frazeologicznych, synonimów oraz o poprawne budowanie zdań, przemyślane komponowanie całego tekstu, poprawną ortografię i interpunkcję, o umiejętność odpowiedniego formułowania myśli w zależności od sytuacji komunikacyjnej. Ponadto uczniowie doskonalą różne formy wypowiedzi. Często tematyka spotkań wynika z bieżących treści realizowanych na lekcjach języka polskiego.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu: klasa VIII w poniedziałki na ósmej godzinie lekcyjnej, klasa VI środy na szóstej godzinie lekcyjnej. Prowadzi je nauczyciel języka polskiego Wioletta Charucka.

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki w klasach V, VI i VII prowadzi pani Mariola Kołodziejska.

Głównym celem zajęć jest uzupełnianie zaległości i braków w wiadomościach matematycznych uczniów, utrwalanie wiadomości i umiejętności zdobywanych na lekcjach matematyki, rozwijanie logicznego myślenia i formułowania wniosków, osiąganie przez uczniów sprawności rachunkowej, zachęcanie uczniów do nauki matematyki poprzez dobór ciekawych zadań i ćwiczeń, wyrobienie poczucia własnej wartości.

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki w klasie V - prowadzi Katarzyna Owczarek.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów, którzy nie radzą sobie z rozwiązywaniem zadań i problemów matematycznych. Praca na zajęciach pomoże uczniom przezwyciężyć strach przed matematyką, wyrównać nagromadzone braki, rozwinąć samodzielne i logiczne myślenie dzięki wykonywaniu różnych ćwiczeń oraz zastosowaniu zabaw,  gier edukacyjnych, programów multimedialnych i innych środków dydaktycznych.