RADA RODZICÓW

Akcje organizowane w szkole

1. Zbiórka kasztanów

W dniach 8-10 października trwa akcja zbiórki kasztanów. Firma zajmująca się suszeniem ziół i owoców zaproponowała kupno zebranych kasztanów w cenie 0,70 zł za kilogram. Oferują także odbiór. Rada Rodziców uzgodniła że pieniądze uzyskane ze sprzedaży idzie na konto danej klasy. Ile klasa zbierze kilogramów tyle będzie miała pieniędzy, natomiast klasowa Rada Rodziców wraz z wychowawcą zadecyduje na co je przeznaczyć.

2. Zbiórka makulatury i aluminium

Dnia 29 października tj. poniedziałek w godzinach 7.30-9.30 w naszej szkole wzorem lat ubiegłych odbędzie się zbiórka makulatury i aluminium zorganizowana przez Radę Rodziców i opiekuna SKO p. Karolinę Bursiak. Przed szkołą będzie podstawiony bus, który odbierze zważoną i zapisaną na klasę makulaturę. Dzięki zbiórce klasa może pozyskać dodatkowe punkty w konkursie na Super Klasę. Pieniądze uzyskane ze zbiórki zostaną przeznaczone w całości na paczki choinkowe dla uczniów naszej szkoły.

3. Zbiórka nakrętek plastikowych.

Już piąty rok z rzędu trwa akcja zbiórki nakrętek plastikowych dla chorego na glejaka nerwu wzrokowego Kubusia Chrabańskiego mieszkającego w Łowiczu. Nakrętki są odbierane z klas dwa razy do roku, przeważnie w grudniu i maju. Są także ważone i przypisywane do klas ze względu na konkurs na Super Klasę. Zebrane nakrętki są następnie wywożone do Stowarzyszenia Rehabilitacyjno Edukacyjnego "Karino" w Otolicach, gdzie są odbierane przez tatę Kuby.

4. Zbiórka odzieży

Kochani!!!

Przystępujemy do akcji zbiórki odzieży dla dzieci w wieku od 0 do 18 lat. Wytypowaliśmy dwie placówki, które najbardziej potrzebują naszej pomocy. Są to; Dom Dziecka w Strobowie oraz Dom Samotnej Matki w Łodzi. Po rozmowach telefonicznych wywnioskowaliśmy, że potrzebują absolutnie wszystkiego.

Jeśli w Waszych domach znajduje się odzież, która jest za mała na Wasze dzieci a szkoda Wam wyrzucić bo jest mało zniszczona, mało używana to zapraszamy do zbiórki.

Jeśli natomiast u Ciebie w domu nie ma takiej odzieży, to nie rezygnuj, także możesz pomóc. Możesz przynieść: kaszki dla niemowląt, chusteczki, pampersy, artykuły chemiczne, artykuły papiernicze czy zabawki (ze względów higienicznych musimy podziękować za pluszaki).

Czas trwania zbiórki: od 22 listopada do 10 grudnia 2018r.

Organizatorzy: Opiekun SKO p. Karolina Bursiak i Rada Rodziców

Akcję wspiera Dyrektor Szkoły p. Wiesława Kotecka

WYWOŁAJMY UŚMIECH NA DZIECIĘCYCH BUZIACH!!!!!