Promowanie zdrowego odżywiania

Od 10 do 13 listopada 2015 roku odbyły sie w szkole Dni Profilaktyki pod hasłem "Ruch, zdrowie i bezpieczeństwo"

W poniedziałek uczniowie w klasach wykonali plakaty z hasłami na każdy dzień Dni Profilaktyki.

Nasza szkoła od wielu współpracyje z Komendą Powiatową Policji w Łowiczu. Włączając się w realizację Dni Profilaktyki we wtorek przedstawiciel policji omówił zasady bezpieczeństwa na drodze: jesteś widoczny, jesteś bezpieczny.

W środę odbył się  "Dzień zdrowego odżywiania- żeby zdrowie miałao smak" uczniowie wykonali kolorowe kanapki, soki, koktajle, sałatki.

Warsztaty żywieniowe z udziałem uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

Często szkołę odwiedzają pracownicy  PSSE w Łowiczu i tak w dniu 12 listopada 2015 roku gościła u nas mgr Justyna Białecka z sekcji oświaty zdrowotnej PSSE w Łowiczu, przeprowadziła bardzo interesujące, rzeczowe zajęcia warsztatowe i wygłosiła wykład na temat: Jak zdrowo się odżywiać?

Uczniowie aktywnie spędzali przerwy wykonując różne ćwiczenia gimnastyczne na korytarzu szkolnym.

Uczniowie klas I-III  wspólnie z  wychowawcami  wykonali gazetki na temat  "Rola witamin".

Ku czci naszego patrona corocznie organizujemy Ułański Biegi dla szkół podstawowych. W tym roku odbyły się XI Ułański Biegi Szkół Podstawowych. Brały w nich udział następujące szkoły: SP Rydzyna, SP Waliszew, SP Oszkowice, SP Sobota oraz SP Bielawy.  Łączna ilość uczestników to 250 osób. Nagrody były sponsorowane przez Urząd Gminy Bielawy, Starostwo Powiatowe w Łowiczu oraz od lokalnych i powiatowych sponsorów. Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor W. Kotecka po czy odbyły się biegi w 12 kategoriach dla szkól podstawowych i jednej dla gimnazjum oraz bieg otwarty dla dorosłych. Wręczenia pucharów oraz nagród dokonali zaproszeni goście: dyrektorzy zaproszonych szkól, sponsorzy oraz władze samorządowe. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowy znaczek a zdobywcy trzech najlepszych miejsc narody rzeczowe oraz medale. Szkoły za udział w zawodach zostały uhonorowane dyplomami, nagrodami oraz pucharami. Impreza na stale wpisała się w kalendarz imprez naszej szkoły i bardzo podoba się wszystkim uczestnikom.