Rok szkolny 2012/2013  Nasza droga do zdrowia

W roku szkolnym 2012/2013 Szkoła Podstawowa im.17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bielawach przystąpiła do realizacji programu" Szkoła Promująca Zdrowie". Rada Pedagogiczna odbyła szkolenie na temat ; "Jak tworzyć i rozwijać szkołę promującą zdrowie?", którego celem było poznanie i rozumienie koncepcji szkoły promującej zdrowie oraz innych elementów potrzebnych do jej tworzenia. Nabycie umiejętności zarządzania projektami promocji zdrowia od diagnozy  do ewaluacji oraz autoewaluacji własnych działań szkoły w zakresie realizacji standardów szkoły promującej zdrowie. Warsztaty prowadziła  Marzenna Piwowar- Zrazek, nauczyciel konsultant ds.promocji zdrowia i bezpieczeństwa w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach, koordynator Regionalnej Skierniewickiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.

Prace nad tworzeniem SzPZ zorganizował szkolny koordynator ds.promocji zdrowia i szkolny zespół promocji zdrowia. Szkolnym koordynatorem promocji zdrowia jest p.Joanna Gabryelczyk.

Żywność i żywienie

Cel: Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Uczniowie klasy I pod kierunkiem p.Moniki przygotowali pyszne soki z jabłek i marchewek.

Uczniowie klasy III przygotowali zdrowe kolorowe kanapki  i surówki.

Uczniowie uczyli się Savoir-vivru  zasad dobrego zachowania  przy stole.

Uczniowie klasy IV przygotowali zdrowe, pyszne, kolorowe sałatki.

W roku szkolnym 2012/2013 Nasza Szkoła przystąpiła do realizacji programu Szkoła Promująca Zdrowie. W dniu czerwca 2013 roku  odbyła się uroczystość pod nazwą "Żyję zdrowo",  podczas której podsumowano  i upowszechniono  wyniki ewaluacji  rocznego programu. Pani Wiesława Kotecka Dyrektor Naszej Szkoły odebrała z rąk  p.Mirosławy Nowackiej -Dyrektra Skierniewickiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi i p.Marzenny Piwowar-Zrazek - nauczyciela konsultanta ds.promocji zdrowia i bezpieczeństwa w WODN w Skierniewicach , koordynatora Regionalnej Skierniewickiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie, akces przynależności do SRSPiSzPZ. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przyjaciele Szkoły, rodzice, dziadkowie uczniów.

Nasze przygotowania do tej uroczystości.

Uczniowie przygotowali piękną jabłoń oraz udekorowali stół, na którym znajdowały się warzywa i owoce oraz soki.

Cała społeczność szkolna przygotowała piękne kolorowe stroje z owoców i warzyw.

Wręczenie Akcesu.