Rok szkolny 2023/24

Ponad 150 biegaczy wystartowało w tegorocznych  XIX Ułańskich Biegach Szkół Podstawowych. W zawodach udział wzięli  uczniowie ze szkół  w Oszkowicach, Starym Waliszewie, Sobocie oraz Bielawach. . Wydarzenie zorganizowali  wspólnie rodzice i  nauczyciele. Każdy kto ukończył biego otrzymał medal, a zdobywcy I,II,III miejsca dyplom i nagrody rzeczowe. Była to wspaniała zabawa i zdrowa rywalizacja.

Kwiaty cieszą oko oraz oddziaływują na mózg ale również zapachem. W  Walewicach zorganizowano wielkie sianie łąki, cała społeczność szkolna wzięła udziała w tym wydarzeniu. Odwiedziliśmy również stadninę koni.

8 listopada nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Zadaniem uczniów było przygotowanie oraz zjedzenie zdrowego śniadania przy klasowym stole. Na stolikach znalazy się kolorowe kanapki, sałatki oraz pyszne soki. , Wszyscy uczniowie wiedzą już jak ważnym posiłkiem jest śniadanie. Akcja ta była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją  podczas prac grupowych, zwiększyła się ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

W ramach ferii zimowych, zorganizowany został Gminny Turniej w Tenisa Stołowego. Wzięli w nim udział reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły i szół ościennych. Turniej okazał się wielkim sukcesem oraz wspaniałą zabawą.

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali butelkę wody i symbolicznie ubrali się na niebiesko.

2 kwietnia obchodziliśmy  Światowy  Dzień Autyzmu, głównym przesłaniem jest podniesienie świadomości o problemach osób zmagajacych się z tym schorzeniem. W tym celu w klasach odbyły się pogadanki na ten temat oraz wykonana została gazetka.

6 kwietnia obchodziliśmy Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcanie dzieci  do aktywności ruchowej, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły oraz zdrowej rywalizacji.

8 kwietnia w naszej szkole odbyły obchody Światowego Dnia  Zdrowia. Celem tego święta było zwrócenie uwagi  na najbardziej istotne problrmy zdrowotne.  Uczniowie klas I-III przygotowywali pyszne, kolorowe kanapki oraz soki owocowo-warzywne. Klasy IV-VIII wykonali plakat pt:"Recepta na zdrowie" oraz obejrzeli film "Ochrona skóry przed czerniakiem ". Na długiej przerwie uczniowie brali udział w zabawach sportowych oraz mogli spróbować zdrowych owocowych przekąsek.

W dniach od 7-17 kwietnia 2024 roku odbyły się  w szkole Dni Profilaktyki. Wzięli w nich udział uczniowie klas I- III i IV-VIII oraz nauczyciele. Celem podjętych działań było promowanie zdrowego stylu życia, dbanie o zdrowie psychiczne i higienę osobistą. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy przednedycznej w sytuacjach gdy życie drugiej osoby  jest zagrożone.