Rok szkolny 2022/23

W naszej szkole od kilku lat realizujemy program "Śniadanie daje moc". Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do ćiwczeń i zabawy. Do akcji włączeni byli uczniowie klas I-III, rodzice i nauczyciele. W czasie zajęć edukacyjnych przekazane zostały  cenne informacje w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Uczniowie w tym dniu przygotowali kolorowe, zdrowe  kanapki.

"Światowy Dzień Wody" to święto ustanowione przez ONZ w 1992 roku obchodzone jest co rocznie  22 marca.  W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły włączyli się w również w tą akcję.  W tym roku uczniowie kl.I-VIII wykonali plakaty nt: oszczędzania wody, znaczeniu wody w życiu człowieka i zwierzat oraz krajach  w których wody brakuje. Na godzinach wychowawczych zachęcaliśmy do obejrzenia filmów nt;znaczenia wody w przyrodzie, właściwościach wody oraz jak woda zmienia życie. W tym dniu uczniowie ubrani byli na niebiesko.

W ramach akcji "W zdrowym ciele zdrowy duch" uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w zawodach sportowych  o Puchar Tymbarku w Domaniewicach.Organizowany jest  on w trzech kategoriach wiekowych dla  dziewcząt i chłopców. Była to nie tylko zdrowa rywalizacja,  ale również wspaniała zabawa.

Szkolny Tydzień Profilaktyki już na stałe wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń w naszej szkole. Naszym celem było propagowanie zdrowego stylu zycia.  Podjeliśmy wiele działań, między innymi pogadanki profilaktyczne nt:"Jak chronić się przed różnego rodzaju uzależnieniami" oraz "Jak czyste powietrze wpływa na zdrowie psychiczne". Uczniowie pogłębiali wiedzę dotyczacą zagrożeń behawioralnych.

Podczas przerw odbyły się również zabawy taneczne. Zwrócono również uwagę na zdrowe odżywianie przygotowując zdrowe desery, surówki i soki pełne witamin. Szkolne Dni profilaktyki dostarczyły wiele pozytywnych wrażeń.