Rok szkolny 2021/22

SZKOLNE DNI PROFILAKTYKI I PROMOCJI ZDROWIA

Od 11października 2021roku w naszej szkole rozpoczęły się Dni Profilaktyki i Promocji Zdrowia. Poniedziałek był pierwszym dniem naszych działań pod hasłem „Odłóż telefon

i zagraj ze mną”. W tym dniu wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach zumby prowadzonych przez istruktorkę panią Joannę Gałka Walczykiewicz.

Odbyło się również spotkanie z panią psycholog na temat „Komputerowy zawrót głow czyli....”. Tego dnia na szkolnych korytarzach, uczniowie mogli pograć w ping-ponga, gry stolikowe i podłogowe. Celem naszym było wskazanie uczniom jak spędzić wolny czas, niekoniecznie przy komputerze.

Drugi dzień poświęcony Profilaktyce Zdrowia przypadł w 14 października 2021r, upłynął pod hasłem „Nasze zdrowie jest najważniejsze”. Tego dnia odbyły się spotkania uczniów z panią dietetyk, która przyjechała do nas z Centrum Dietetycznego Naturhaus w Łowiczu. Przeprowadziła pogadanki na temat „Jak prawidłowo się odżywiać”.

Uczniowie we wszystkich klasach wykonywali zdrowe posiłki (kanapki, soki, szaszłyki owocowe), które wspólnie z wychowawcami degustowali.

Kolejny dzień poświęcony Profilaktyce i Promocji Zdrowia przypadł na poniedziałek

18 października 2021r. Był to „Dzień dobrych uczynków”, czyli święto bezinteresownych działań. Była to chwila, by zatrzymać się pomyśleć co dobrego uczyniliśmy w swoim życiu i co jeszcze dobrego możemy zrobić dla innych. Odbyła się akcja „Zrób dobry uczynek”. Tego dnia zachęcaliśmy do podejmowania dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt

i przyrody. Uczniowie kl.I-III wykonali „Drzewo dobrych uczynków”, natomiast klasy starsze kotyliony z dobrymi słowami.

Środa 20 października 2021r, był ostatnim dniem działań w ramach Profilaktyki i Promocji Zdrowia w naszej szkole. W tym dniu kładliśmy nacisk na bezpieczeństwo. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z policantami z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. Dzieci kl.I-III miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza nią. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku, podczas jazdy rowerem na rolkach. W klasach IV-VIII poruszone były zagadnienia związane

z zagrożeniami związanymi z dopalaczami i innymi substancjami psychoaktywnymi.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów przeprowadzono próbny alarm pożarowy, połączony

z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie uczniom jak mają zachować się w sytuacji zagrożenia.

Wyjazd na łyżwy

20 stycznia 2022 roku uczniowie klas 7a i 7b wybrali się na lodowisko do Kutna.Wyjazd zorganizowany był w ramach programu "Trzymaj formę". Nasi uczniowie doskonalili umiejętności jazdy na łyżwach. Wszyscy miło i pożytecznie spędzili czas, była jazda i tańce na lodzie. Ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie!

TRZYMAJ FORMĘ

O zdrowiu naszym i naszej rodziny w znacznej mierze decydujemy sami – zależy to od naszego stylu życia. Niestety nieprawidłowe nawyki żywieniowe i coraz mniejsza aktywność fizyczna mają niekorzystny wpływ na nasz stan zdrowia.

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!” współorganizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Celem programu „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Odbiorcami programu są uczniowie klasy VIIa i VIIb.

19 maja 2022r, klasy VIIa i VIIb w ramach programu "Trzymaj Formę" uczestniczyliśmy w wyjeździe na basen i kręgle do Aquaparku w Kutnie. Celem wyjazdu było przedze wszystkim zachęcenie uczniów do aktywnego spędzenia czasu wolnego oraz kształtowanie  prawidłowych zachowań w miejscach publicznych. Dzieci mogły skorzystać z basenu sportowego, rekreacyjnego oraz jacuzzi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie oraz gra w kręgle.

W dniu 8 czerwca 2022roku w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im.Fryderyka Chopina w Skierniewicach, odbył się  Wojewódzki Konkurs Piosenki o Zdrowiu pod Honorowym Patronem Marszałka Województwa Łódzkiego i Łódzkiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Rosiak z kl.7b, która otrzymała wyróżnienie.