Koła zainteresowań

Ludzie są jak wiatr. Jedni lekko przelecą przez życie i nic po                                                                        nich nie zostaje, drudzy dmą jak wichry, więc zostają po nich serca                                                                         złamane,   jak jakieś drzewa po huraganie. A inni wieją jak trzeba.                                                                         Tyle żeby  wszystko na czas mogło kwitnąć i owocować. I po nich                                                                             zostaje piękno naszego świata…

Krystyna Siesicka

KOŁO POLONISTYCZNE

w roku szkolnym 2019/2020

Koło polonistyczne przeznaczone jest dla uczniów klasy VIII szkoły podstawowej, do realizacji  w ramach zajęć pozalekcyjnych. Spotkania odbywają się raz w tygodniu na piątej godzinie lekcyjnej w każdą środę , prowadzi je nauczyciel języka polskiego – Wioletta Charucka.

Plan zajęć został opracowany z myślą o uczniach , którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania humanistyczne , pragną poszerzać wiedzę o kulturze i doskonalić sprawność komunikowania, a także rozwijać wyobraźnię, ćwiczyć oryginalność myślenia i być twórczym. Zadaniem koła jest utrwalenie i poszerzenie wiedzy i umiejętności z języka polskiego, a także rozwój indywidualnych zainteresowań .

Nadrzędnym celem jest rozwijanie kluczowych umiejętności, wyrównywanie poziomu wiedzy i umiejętności oraz przygotowanie uczniów do sprawdzianu kompetencji, a także do konkursów polonistycznych.

Zaproponowana forma pracy oraz dobór odpowiednich ćwiczeń ma przyczynić się do dobrego przygotowania uczniów szkoły podstawowej do dalszej nauki, rozbudzić motywacje do pracy i pokonywania trudności.