• Ślubowanie klasy I

    Dnia 5 listopada 2019 r. odbyła się uroczystość Ślubowania Klasy Pierwszej.

    Zgodnie z tradycją naszej szkoły, po złożonym ślubowaniu nastąpiło pasowanie na ucznia szablą ułańską. Pasowania dokonał miłośnik 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich – p. M. Drabik.Tym samym pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

    Uczniowie po dwóch miesiącach nauki mogli pochwalić się talentami artystycznymi, które zaprezentowali zgromadzonym. Zachwycili publiczność swoimi umiejętnościami. Nad występem czuwała wychowawczyni p. M. Kostrzewa . Miłą niespodziankę dla pierwszoklasistów przygotowali koleżanki i koledzy z kl. II pod kierunkiem p. S.Stawińskiej. Były także wspaniałe upominki od Banku Spółdzielczego w Bielawach, które uczniowie otrzymali wcześniej wraz z życzeniami sukcesów w nauce.

    Uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.Na koniec rodzice przygotowali słodki poczęstunek.Był to szczególny dzień dla pierwszoklasistów.

    Zapraszamy do galerii

  • ŚNIADANIE DAJE MOC

                W dniu 8 listopada 2019 r. uczniowie klasy I- IV  wzięli aktywny udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc".  Uczniowie z chęcią  uczestniczyli w podjętych działaniach, przygotowując wspólnie posiłek oraz nakrywając do stołu, a także wyrazili chęć powtórzenia takich działań.

    Wspólne śniadanie zorganizowane w klasach, stworzyło możliwość rozmowy przez wychowawcy klas, na temat znaczenia zdrowego odżywiania się oraz w ogóle spożywania najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie.

    Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również dała szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

  • Ogólnopolska akcja edukacyjna #Dzieci uczą rodziców

    Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej akcji edukacyjnej #Dzieci ucza rodziców pod patronatem MEN.

    8 listopada została przeprowadzona pierwsza lekcja w klasach I-III pt. Niepodległa Polska. Była to wyjątkowa lekcja patriotyzmu.

     

  • Psycholog w szkole

    Dyżury psychologa w listopadzie

    14.11.2019r. godz 8.00-11.00

    19.11.2019r. godz 8.00-12.00

    Zapraszamy.

  • Wyróżnienie w konkursie "List do Taty"

    Maja Mużdżyńska - uczennica klasy Va została wyróżniona  w  konkursie “ List do Taty”. Uczennica napisała pracę na temat: “Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata”. Organizatorem konkursu w naszym okręgu  wyborczym był Senator Przemysław Błaszczyk, zaś patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka - Mikołaj Pawlak.

    Gratulujemy!

  • Wycieczka do oddziału Banku PKO BP

    30 października 2019 roku uczniowie klasy III i IV, udali się na wycieczkę dydaktyczną do oddziału Banku PKO BP w Łowiczu pod opieką wychowawców p. Doroty Gawrysiak i p. Anny Talarowskiej oraz opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności (SKO)  p. Karoliny Bursiak.
    W czasie wycieczki pracownice banku zapoznały uczniów z funkcjonowaniem Banku PKO BP, z ofertą usług bankowych oraz z obowiązkami i czynnościami wykonywanymi przez osoby pracujące w banku. Uczniowie mieli okazję zasiąść w fotelu dyrektora banku, policzyć pieniądze za pomocą specjalnego urządzenia, zobaczyć banknoty obowiązujące w innych państwach i sprawdzić aktualny kurs walut. Uczniowie zapoznali się również z zasadami korzystania z bankomatu i jego obsługą.
    Każdy uczestnik wycieczki otrzymał upominki z logo SKO i Banku PKO BP.
    To była pouczająca lekcja!

    Zapraszamy do galerii

  • Sukces uczniów klasy 2

              24 października 2019r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Łowiczu odbył się „Konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie” w ramach XIV edycji akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo".Był to II etap konkursu zorganizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Łowiczu dla uczniów klas drugich z terenu powiatu łowickiego. Wzięło w nim udział 25 szkół.

    Naszą szkołę reprezentowała dwójka uczniów – Milena Pietrzak i Wiktor Ulatowski z klasy II.  Uczniowie mieli  za zadanie rozwiązać test wiedzy dotyczący bezpieczeństwa ogólnego dzieci i bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wykonać indywidualny test sprawności fizycznej. Drużyna z Bielaw pod opieką wychowawczyni Sławomiry Stawińskiej spisała się bardzo dobrze. W ogólnej punktacji Milena i Wiktor zajęli II miejsce. W nagrodę szkoła zdobyła puchar, a dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe (rolki, maskotki i słodycze). Gratulujemy uczniom!

  • SZKOŁA PAMIĘTA

    Celem akcji "Szkoła pamięta", zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach walczących o wolność. Nasza szkoła włączyła się w akcję  „Szkoła pamięta”. W ramach akcji uczniowie zapalili znicze w miejscach związanych z naszą lokalną historią. Nasi uczniowie odwiedzili groby żołnierskie, zapomniane oraz  miejsca pamięci narodowej. W szkole została zorganizowana zbiórka zniczy.

    Zapraszamy do galerii.

  • Psycholog w szkole

    Zapraszamy na kolejny dyżur psychologa w szkole

    w dniu 31.10.2019r. w godzinach 10.00-13.00

  • CODEWEEK 2019

    Nasza szkoła została zgłoszona i wpisana na mapę europejskich działań związanych z  wydarzeniami w ramach Code Week EU. Codziennie od 15 do 18 października na lekcjach informatyki oraz matematyki wykonywaliśmy zadania związane z elementami kodowania i programowania. Wykorzystywaliśmy różnorodne narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnej, wyobraźnię, kreatywność i zaangażowanie uczestników. Najważniejszym wydarzeniem  było CZWARTKOWE KODOWANIE, które zostało przeprowadzone  17  października, a jego tematyką było programowanie w PixBlocks, nauka programowania z aplikacją SCOTTIE GO!   Kodowaliśmy również offlinowo wykorzystując  kolorowe kubeczki oraz matę do kodowania.

    Celem wydarzenia była popularyzacja i promocja nauki programowania.

    Zapraszamy do galerii

  • NARODOWE CZYTANIE

    “ Kto czyta żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce na jeden żywot jest skazany”

         Już po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie w całej Polsce czytaliśmy wybitne utwory należące do kanonu literatury polskiej. W tym roku były to Nowele polskie

    W naszej szkole 1 października wspólnie z udziałem zaproszonych gości czytaliśmy “ Katarynkę “ Bolesława Prusa.

        W ten literacki świat muzycznie wprowadziła nas Natalia Marczewska piosenką  Wędrówką jedną życie jest człowieka” autorstwa Edwarda Stachury. Poetycko zaś zachęciła do czytania książek Maja Mużdżyńska, recytując wiersz Edwarda Szymańskiego.

    Uroczystość prowadzili Adrian Zapisek i Patrycja Wiśniewska.

        Kiedy przenieśliśmy się w wyobraźni na ulicę Miodową w Warszawie, usłyszeliśmy dźwięk katarynki, a Pani dyrektor Wiesława Kotecka rozpoczęła czytanie utworu. Następnie tekst noweli przybliżył nam Pan Wójt Sylwester Kubiński, Pani Dorota Mużdżyńska z Rady Rodziców i Adrian Zapisek - Uczeń klasy VIII.

        Po wysłuchaniu tekstu Adrian i Patrycja sprawdzili stopień znajomości lektury. Okazało się, że uczniowie słuchali z uwagą i odpowiadali poprawnie na wszystkie pytania, w nagrodę otrzymując zakładki do książek.

     Na zakończenie wysłuchaliśmy piosenki pt. Tolerancja w wykonaniu Natalii Marczewskiej, której towarzyszył chór dziewcząt z klasy VII.

    DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ WE WSPÓLNYM NARODOWYM CZYTANIU.

  • Rekord #PierwszaPomoc

    ❤️❤️❤️Pierwsza Pomoc- biliśmy rekord❤️❤️❤️

    Dziś w samo południe już po raz 7 tysiące uczestników pojęło próbę pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Punktualnie o godzinie 12:00 w całej Polsce przez pół godziny trwała próba pobicia rekordu, w której udział wzięło aż 1 399 instytucji i aż 144 867 osób!

    Uczniowie naszej szkoły również brali udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.  Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. 

    Mamy nadzieję, że to wydarzenie zwróciło uwagę wszystkim jak ważna jest umiejętność udzielania pomocy, a co za tym idzie ratowania życia drugiego człowieka. 

    .

     

  • zajęcia z edukacji ekologicznej

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii zajęcia z edukacji ekologicznej.

  • W Ogrodzie Botanicznym

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii W Ogrodzie Botanicznym.

  • Młodzi głosują-wybory w naszej szkole

     

    W naszej szkole wybory odbyły się 11.10.2019 roku. W tego rocznej edycji prawo do głosowania mieli uczniowie klas od VI do VIII. Duże było zainteresowanie uczniów klas młodszych. Wyrażali żal, że nie mogą głosować.

    Centrum Edukacji Obywatelskiej od 25 lat zaprasza polskie szkoły do prowadzenia działań profrekwencyjnych przed wyborami. Do tej pory w symulacjach wyborów wzięło udział niemal 3 miliony uczniów i uczennic!

    Celem akcji ,,Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:

    • umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze;
    • dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów – materiały, infografiki, scenariusze lekcji;
    • zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców.

    Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy. Program ,,Młodzi głosują” daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.

     

  • Dzień chłopaka klas 5 na trampolinach…

    Klasay V 2 października wybrały się na wycieczkę do łódzkiego parku trampolin. Po przybyciu do parku uczniowie mogli skorzystać różnych trampolin, gier oraz toru przeszkód. Przed zabawą odbyło się szkolenie z instruktorem, następnie uczniowie zaczęli skakać. Atrakcji było mnóstwo: skoki na trampolinach i gąbkach, gra w kosza, przechodzenie po równoważni, zeskoki z  trapezu, walki na wąskich podestach z użyciem gąbczastych walców.

    Był świetnie, dużo wysiłku, pozytywnych emocji i zabawnych sytuacji, polecamy wszystkim.

  • Dzień Tabliczki Mnożenia

    Kolejny raz w naszej szkole został zorganizowany Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która pozwala starszym i młodszym doskonale się bawić, a zarazem rozwijać swoje umiejętności matematyczne. Tego dnia nasz patrol wyruszył sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów i dorosłych.W tej całej powadze związanej ze znajomością tabliczki mnożenia towarzyszyło nam sporo śmiechu i zabawy:)

  • Jesteśmy w CMI

    Nasza szkoła jest uczestnikiem projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. To cykl BEZPŁATNYCH zajęć z algorytmiki i programowania.

    Centrum Mistrzostwa Informatycznego to prestiżowy i wyjątkowy projekt skierowany do najlepszych, ale jednocześnie dostępny dla każdego, kto chce zdobywać i poszerzać swoją wiedzę z informatyki i przekazywać ją uczniom, odkrywając i rozwijając ich talenty.Cieszymy się, że nasza szkoła uzyskała ten grant. Dzięki temu część uczniów będzie mogła poszerzyć swoją wiedzę z zakresu algorytmiki, programowania.

                 Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym. CMI przyczyni się do podniesienia kompetencji dydaktycznych 1500 osób prowadzących koła informatyczne oraz 12000 uczniów.

         Projekt skierowany jest do nauczycieli szkół podstawowych, ponadpodstawowych, nauczycieli akademickich oraz innych osób dorosłych wykazujących predyspozycje do pracy oraz zainteresowania pracą z wybitnie uzdolnioną młodzieżą - uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych, uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych, uczniów szkół średnich w tym liceów ogólnokształcących i techników oraz szkół branżowych I i II stopnia.

         Centrum Mistrzostwa Informatycznego zapewnia uczestnictwo w prestiżowym projekcie o zasięgu ogólnopolskim, w tym możliwość stałego kontaktu ze społecznością renomowanych uczelni technicznych, a także kooperację środowisk dydaktycznych na polu uczelni wyższych i nauczycieli szkolnych.

    • Całkowita wartość projektu: 50 239 096,15 zł
    • Kwota dofinansowania: 49 885 951,15 zł
    • w tym wartość dofinansowania ze środków UE: 42 218 480,45 zł
    • Termin realizacji: 11.12.2018 – 31.12.2023

         5 najlepszych polskich uczelni technicznych partnerami projektu Liderem projektu CMI jest Politechnika Łódzka, która realizuje projekt wraz z AGH w Krakowie, Politechnikami: Gdańską, Warszawską i Wrocławską, Stowarzyszeniami I love math i Cyfrowy Dialog oraz Fundacją Rozwoju Edukacji Elektronicznej. Znaczenie projektu dla rozwijania młodych informatycznych talentów podkreśla Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak: Jako rektor uczelni technicznej szczególnie doceniam znaczenie rozwoju technologii IT i dlatego uznałem, że zbudowanie takiego projektu, jakim jest Centrum Mistrzostwa Informatycznego to wyzwanie, a jednocześnie nasz cywilizacyjny i społeczny obowiązek. Z obecnością informatyki oswajamy się od najwcześniejszych chwil życia. Warto zatem, aby jak najwcześniej zacząć wyławiać talenty informatyczne i wspierać je, gdy zaczynają dopiero się rodzić. (…)Jesteśmy cały czas w dobie rewolucji cyfrowej i dlatego potrzebni są nam mistrzowie informatyki.

  • Aktywna tablica

    Nasza szkoła uczestniczy w programie rządowym "Aktywna Tablica". Dzięki udziałowi w programie dwie sale lekcyjne wyposażono w nowoczesne monitory dotykowe.

    Monitory, które posiadamy stały się jednym z podstawowych narzędzi pracy nauczycieli. Wykorzystywane są na różnych przedmiotach zarówno w edukacji wczesnoszkolnej jak i w klasach IV-VIII.

    Zajęcia lekcyjne wzbogacone zostaną o treści i ćwiczenia zawarte w multibookach i e-podręcznikach, które przedstawione są w atrakcyjny sposób, co bezpośrednio wpływają na zainteresowanie uczniów. Monitory wykorzystywane będą również do prezentacji filmów edukacyjnych oraz przygotowanych przez nauczycieli i uczniów prezentacji, ćwiczeń multimedialnych jako forma utrwalania już zdobytej wiedzy i umiejętności. Mamy nadzieję, że lekcje staną się dla uczniów jeszcze bardziej atrakcyjne.

     

  • Zebranie z rodzicami

    Zebranie z rodzicami

    Szanowni Rodzice

    Informujemy, że 24 września 2019r. o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

    Serdecznie zapraszamy

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bielawach
    ul. Parzew 20 99-423 Bielawy
  • 0468382621

Galeria zdjęć

Izba Pamięci Narodowej


Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.