Dyżury psychologa w szkole
Styczeń
27.01.2020 godz 8.00 - 9.30 (poniedziałek)
31.01.2020 godz 8.00 - 9.00 (piątek)
Luty
5.02.2020 godz 8.30 - 10.30 (środa)
28.02.2020 godz 9.30 - 11.30 (piątek)
Życzę zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością a wszystkie Bożonarodzeniowe życzenia niech się spełniają w nadchodzącym Nowym Roku.
HO, HO,HO… Działo się, oj działo…
Całą szkołę zalała fala Mikołajów… Ale przecież właśnie o to nam chodziło.
Klasy oczywiście odwiedził w tym dniu Mikołaj ze swoją świtą obdarowując wszystkie dzieci ufundowanymi przez Radę Rodziców słodyczami.
Tego dnia w naszej szkole odbył się także koncert muzyczny, którego melodie wprowadziły nas w świąteczny nastrój.
Symbolika ozdób choinkowych ma swe korzenie w tradycji ludowej. W niektórych regionach Polski uważano, że łańcuchy wzmacniają rodzinne więzi oraz chronią dom przed kłopotami. 12 grudnia Samorząd Uczniowski naszej szkoły postanowił przypomnieć o tej trochę zapomnianej ozdobie choinkowej, dlatego przeprowadził konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy, oczywiście wykonany ręcznie.
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, przystąpiły do niego wszystkie klasy. Każda klasa wykonywała jeden wspólny łańcuch w ograniczonym czasie 30 min. Po dokonaniu pomiarów wyłoniono zwycięzców w dwóch grupach wiekowych.
W grupie klas młodszych zwyciężyła klasa III, a starszych klasa Vb.
Wszystkim zaangażowanym gratulujemy wytrwałości. Piękne łańcuchy zdobią korytarz naszej szkoły.
Przerwa świąteczna trwa od 23.12.2019r. do 06.01.2020r.
Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze rozpoczynają się 07.01.2020r.
Zakończenie półrocza - 10.01.2020r.
Wywiadówka - 29.01.2020r o godz. 16.00
Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji MEN „Razem na Święta”. W okresie przedświątecznym uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili lokalny dom opieki wystawiając jasełka i obdarowali pensjonariuszy własnoręcznie zrobionymi upominkami, została zorganizowana zbiórka darów dla dzieci z domu dziecka, zebraliśmy pieniądze dla chorego ucznia SP w Sobocie . Akcja jeszcze trwa. W najbliższym czasie opublikujemy zdjęcia z w/w działań.
W dniu 06.12.2019 r. przeprowadzona została kolejna lekcjaz cyklu ,,Dzieci uczą rodziców’’ pt.,,Pomocna dłoń”, z wykorzystaniem prezentacji na ten temat . Uczniowie uświadomili sobie , dlaczegonależy pomagać i na czym polega pomoc innym.
9 grudnia 2019r. to dzień, który uczniowie z klas I – IV długo będą pamiętać. Waśnie wtedy pojechaliśmy na wycieczkę do Krainy Świętego Mikołaja do Kołacinka. Na spotkanie nam wyszła Śnieżynka, która poprowadziła nas „Bajkową ścieżką”. Spotkaliśmy tam bohaterów baśni i bajek, a także oglądaliśmy aranżacje miejsc związanych z ich przygodami. W czasie spaceru zwiedzaliśmy również dom Świętego Mikołaja oraz Dziadka Mroza, a nawet spotkaliśmy się z nim osobiście. Następnie oglądaliśmy interaktywną makietę „Alpejskiego miasteczka” ze wspaniałą kolejką pokonującą tunele i wzgórza, zatrzymującą się na stacjach. Małe górskie miasteczka wspaniale prezentowały się w zimowej scenerii, to coś co zapierało dech i nie pozwalało oderwać wzroku. Cała ścieżka jest świątecznie udekorowana i oświetlona, a ponieważ zbliżał się wieczór, wyglądała pięknie. Kolejną atrakcją był plac zabaw wyposażony w szereg urządzeń umilających pobyt dzieciom. Korzystały one z różnych zjeżdżalni, basenu z kulkami i innych torów przeszkód. Jednak dzieci najbardziej czekały na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Udaliśmy się z wizytą do Sali Tronowej, gdzie Mikołaj wręczył im prezenty. Zrobiliśmy sobie również z nim pamiątkowe zdjęcie. To był bardzo udany wyjazd.
Impreza andrzejkowa odbyła się w naszej szkole 28.11.2019 r. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie. Świetlica przeobraziła się w salon wróżb , a korytarz w salę taneczną. Różnorodne wróżby oraz dyskoteka sprawiły dzieciom wiele radości. To niesamowite popołudnie przygotowali uczniowie klasy VIII oraz nauczyciele: W. Charucka , S.Stawińska , B. Leduchowska, M. Kostrzewa, M. Kołodziejska .
Serdecznie zapraszamy na
KIERMASZ OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH,
który odbędzie się w naszej szkole
dnia 17.12.2019r.
29 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, udali się na wycieczkę do Warszawy. Tego dnia w PGE Narodowym odbył się festiwal gier planszowych i rozdanie nagród w konkursie "Gry dla Klas", do którego zgłosiła nas p. Katarzyna Owczarek. Na miejscu można było zakupić różnego rodzaju gry oraz je wypróbować, grając z innymi uczestnikami. Nasza szkoła dostała trzy zestawy gier planszowych, które zostały przekazane na szkolną świetlicę. Wszyscy przyjechali do domu zadowoleni z dużą ilością wrażeń i gier. Bawiliśmy się fantastycznie!
29 listopada w łódzkim Hotelu Ambasador Premium miało miejsce spotkanie poświęcone Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – w skrócie OSE – dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu.
Podczas forum ogłoszono wyniki konkursu, którego uczestnicy mieli szansę wygrać mobilne pracownie multimedialne dla swoich szkół. W Łódzkiem otrzymało je kilkadziesiąt placówek min. nasza szkoła. :-)
Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. Wszyscy kochają misie! 25 listopada nasi pluszowi ulubieńcy obchodzili swoje święto i dlatego nie mogło ich zabraknąć w naszej szkole. Wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili zaciszne pokoiki i przybili wraz z uczniami do naszej placówki. Misiaki panoszyły się i na przerwach, i na lekcjach. Tego dnia odwiedził nas także wyjątkowy gość Miś Mateusz ;)
W naszej szkole kolejny raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W tym roku obchody tego szczególnego święta przebiegały pod hasłem „Dobrze, że wszyscy jesteśmy inni”. Bądźmy dla siebie tolerancyjni. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w lekcjach prowadzonych przez wychowawców. Była to okazja do porozmawiania, o tym czym właściwie jest tolerancja, co to są i skąd się biorą stereotypy oraz, o tym jak przełamywać bariery społeczne. Uczniowie podczas zajęć przygotowywali również kolorowe dłonie, na których wypisywali i rysowali swoje zainteresowania, to co najbardziej lubią. Okazało się, że każdy z Nas jest inni niż wszyscy, wyjątkowy i niepowtarzalny. Prace uczniów zostały umieszczone na ścianie tworząc barwny obraz.
KONKURS FOTOGRAFICZNY
II miejsce w Konkursie Fotograficznym „Jesienne krajobrazy mojej małej ojczyzny inspirowane twórczością Józefa Chełmońskiego – w 170 rocznicę urodzin” zajęła Maja Mużdżyńska z klasy Va. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie. Wzięło w nim udział m.in. 10 uczniów naszej szkoły.
Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole 12 listopada. Odświętnie ubrani, w galowych strojach zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, by uczcić tak ważne dla Polaków narodowe święto. Kiedy został wprowadzony poczet, wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.
Montaż muzyczno- poetycki pt. Modlitwa polskiego żołnierza przypomniał o trudnych momentach naszej historii, a refleksyjne wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów kl. VII i VIII wprowadziły nas w podniosły nastrój. Na zakończenie akademii dziewczęta z klasy Vb zaprezentowały taniec barwami narodowymi, który był wyrazem radości i potwierdzeniem naszego patriotyzmu.
W tym roku szkolnym również włączyliśmy się w akcję „Szkoła do hymnu”, i 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.To piękna inicjatywy, która jest wyrazem patriotyzmu, poczucia przynależności do wielkiej wspólnoty narodowej.
VI Forum Ekologiczne
Uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawcą uczestniczyli 24 października 2019 roku w VI Forum Ekologicznym w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.
Ósmoklasiści wysłuchali wykładów tematycznych z zakresu rodzajów miodu i ich właściwości, apiterapii oraz metod pozyskiwania produktów pszczelich. Następnie obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów technikum - motywem przewodnim były pszczoły i miód. Po występie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom konkursu na prezentację multimedialną na temat „Prozdrowotnych walorów produktów pszczelich”. Uczennica naszej szkoły Patrycja Pdsędek zajęła II miejsce. GRATULACJE!!!
Po części oficjalnej uczniowie zaproszonych szkół wzięli udział w warsztatach kulinarnych, na których wypiekali zdrowe i smaczne ciasteczka miodowe. W międzyczasie wszyscy uczestnicy Forum mogli degustować zdrowy żytni chleb ze smacznymi dodatkami i miodem w ramach obchodów „Tygodnia Żytniego Chleba”. Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość zwiedzenia szkoły, a nawet obejrzenia fragmentu lekcji w technikum.
UROCZYSTOŚĆ W WALEWICACH
25 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zorganizowanej przez Gminne Koło Gospodyń Wiejskich i Wójta Gminy Bielawy. W gronie zaproszonych gości znaleźli się m.in.: przewodnicząca Rejonowej Rady KGW w Łowiczu Zofia Pietrzak z członkiniami rady, Wójt Gminy Chąśno - Dariusz Reczulski, Wójt Gminy Kiernozia - Beata Miazek, przewodniczący Rejonowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych - Edward Gnat i Jolanta Wojciechowska, właścicielka Schroniska “Psiakowo” – fundatorka nagród w konkursie. Udział wzięły także poczty sztandarowe ze szkół w: Bielawach, Sobocie, Starym Waliszewie, Oszkowicach i Kiernozi.
Obchody rocznicowe rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu państwowego pod Pomnikiem 17. Pułku Ułanów w Walewicach. Wójt Gminy Bielawy Sylwester Kubiński w swoim przemówieniu przypomniał historię pamiętnego września 1939 r. Następnie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze w hołdzie poległym żołnierzom.
Spod pomnika uroczystość przeniosła się do pałacu w Walewicach, gdzie uczennice SP w Bielawach dały koncert pieśni patriotycznych.
Poetka Joanna Bolimowska wyrecytowała wiersz napisany gwarą łowicką, a także odczytała autentyczny list, który przed śmiercią napisał do matki żołnierz, uczestnik bitwy nad Bzurą.
Następnie reprezentacje szkół wzięły udział w konkursie historycznym „Historia Walewic”. Uczestnicy zmagali się z trudnymi pytaniami dotyczącymi bitwy nad Bzurą oraz historii pałacu w Walewicach. Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Wiśniewska, Natalia Wódka, Adrian Zapisek. Zajęli I równorzędne miejsce i otrzymali nagrodę w wysokości 500 zł.
Uczennice biorące udział w występie także otrzymały nagrodę, a wszyscy uczestnicy otrzymali wielką torbę słodyczy.
Po części oficjalnej zaproszeni goście oraz uczniowie zwiedzili walewicki pałac, a potem udali się na pyszny poczęstunek.
W dniu 6.11.2019r. uczniowie klasy IV i dwóch klas V uczestniczyli w spotkaniu edukatorem z Nadleśnictwa Kutno. Tematyka zajęć dotyczyła znaczenia i roli lasów oraz zawodu leśnika. Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu w punkcie dydaktycznym „Zielony zakątek”, który powstał w ramach projektu „Ekopracownia pod chmurką”.
Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.