W dniach 20-22 czerwca uczniowie klas V-VIII przebywali na wycieczce szkolnej. Program wycieczki był napięty i wymagał od uczniów dużej samodyscypliny.
Podczas wycieczki zwiedziliśmy mnóstwo magicznych, historycznych, naukowych i kulturowych miejsc oraz usłyszeliśmy wiele wspaniałych opowieści i ciekawostek.
Byliśmy w Wadowicach w Domu Rodzinnym Jana Pawła II oraz skosztowaliśmy słynnych wadowickich kremówek.
Moc niesamowitych wrażeń pozostawił na nas Kraków; jego słynne Bulwary Wiślane prowadzące wprost pod pomnik Smoka Wawelskiego, Zamek Królewski na Wawelu, wieża Zygmunta, krypty królewskie, wystawa „ Wawel odzyskany”, Dom Długosza, ołtarz Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej, Dziedziniec Collegium Maius, słynne okno papieskie, Brama Floriańska, Sukiennice, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Kościuszkowskie i Kopiec Kościuszki.
Odwiedziliśmy również miejsca kultu: Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Łagiewnikach.
Wycieczka dostarczyła nam wiele emocji i niesamowitych przeżyć.
Podręczniki i ćwiczenia dla uczniów na I i II etap edukacyjny zapewnia szkoła.
Podręczniki do religii zakupują rodzice. Poniżej wykaz podręcznikw do religii:
Kl. I - „Poznaję Boży świat” – wydawnictwo Jedność
KL. II – „Odkrywam królestwo Boże” - wydawnictwo Jedność
KL. III- „Poznaję Jezusa” + zeszyt ćwiczeń wydawnictwo Jedność
KL.IV- „Jestem chrześcijaninem”+ karta pracy -wydawnictwo Święty Wojciech
KL.V- „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” + zeszyt ćwiczeń - wydawnictwo Jedność
KL.VI- „Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno” + zeszyt ćwiczeń- wydawnictwo Jedność
KL.VII- „ Szczęśliwi, którzy czynią dobro” + zeszyt ćwiczeń wydawnictwo Jedność
KL.VIII- „Aby nie ustać w drodze” -wydawnictwo Święty Wojciech
W dniu 13 maja nasza uczennica Gabrysia Borowiecka została uhonorowana dyplomem finalisty Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki.
Podsumowanie odbyło się w Skierniewicach z udziałem Ireny Marii Lesiak, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Skierniewicach.
Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymaga od ucznia ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy. Zagadnienia często znacznie wykraczały poza program szkolny, zadania wymagały logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności sprawnego i bezbłędnego liczenia. Nielicznym udaje się dotrzeć do etapu wojewódzkiego. Gabrysia każdy etap konkursu (szkolny, rejonowy i wojewódzki) traktowała jak poważne wyzwanie, z którego wywiązywała się wzorowo, a wielomiesięczny wysiłek zaowocował sukcesem.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Maja Mużdżyńska została Laureatką XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku. Jury XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka w składzie:Elżbieta Zbrzezna - nauczycielka języka polskiego, Maciej Woźniak - poeta, eseista, krytyk literacki,po wnikliwiej analizie nadesłanych 70 zestawów wierszy, zdecydowało o następującym podziale nagród i wyróżnień(link poniżej)
Na konkurs Maja przesłała trzy wiersze: ,,Bezdomny Kot", ,,Anioł", ,,Gdzieś w moim Idealnym Świecie".
W konkursie wzięła również udział Gabrysia Borowiecka, która również przesłała zestaw trzech wierszy- ,,Wiosna = I S=J, ,,Bajka o tęczy”, ,, Inny wymiar”.
Gratulujemy Mai, dziękujemy również Gabrysi za wzięcie udziału w konkursie.
Wiersze naszych uczennic możecie przeczytać, klikając w linki znajdujące się poniżej.
25 kwietnia uczniowie klasy 4 i 5 wybrali się na wycieczkę do największego całorocznego parku rozrywki w Polsce „Mandoria - Miasto Przygód” w Rzgowie koło Łodzi.
W parku czekały na uczniów liczne atrakcje: wirujący galeon, labirynt luster, roller-coastery, karuzele, zjeżdżalnia, kulki, samochodziki, łódki, rowerki wodne, zjeżdżalnia czy olbrzymi małpi gaj.
Wszyscy bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Wycieczka przyniosła wiele wrażeń i niesamowitych emocji.
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. W naszej szkole są uczennice, które lubią poezję, piszą wiersze i odnoszą sukcesy.
Maja Mużdżyńska i Gabrysia Borowiecka wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim i zostały jego Laureatkami, Maja zdobyła I miejsce, zaś Gabrysia- wyróżnienie. Ich wiersze zostały wydane w tomiku poetyckim ,,Nie być płatkiem, być różą.”
16 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego zaprezentowane zostały wiersze naszych uczennic: Mai Mużdżyńskiej ,, Srebrne gwiazdy”, ,,W moim idealnym świecie”, ,,Wilk”, ,,Dla planety” , Gabrysi Borowieckiej ,, Alfabet’’, ,, Apel psiny’’, ,,Młode serce”.
Wiersze zostały wplecione w montaż poetycko- muzyczny, podczas którego mogliśmy usłyszeć ,,Elegię o chłopcu polskim” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, ,, Moją piosnkę II” Cypriana Kamila Norwida, ,,Ocalony” Tadeusza Różewicza, a także własną parafrazę ,,Listu do ludożerców” w wykonaniu Mai Karolak.
W liryczny nastrój wprowadziła nas Gabrysia Borowiecka piosenką ,,Wędrówką jedną życie jest człowieka”.
Podczas apelu Maja Mużdżyńska opowiedziała o swoim literackim debiucie.
Maja na swoim koncie ma nie tylko wiersze, ale również utwory epickie. Opowiadanie ,, Nieudany prezent” ukazało się w grudniowym wydaniu ,,Nowego Łowiczanina". Jej pierwsza powieść ,,Dingo- wilk wybrany. Tajemnica Watahy” już niedługo ukaże się drukiem,
Ostatnio Maja napisała kolejny utwór ,,Świat karykatur” .
Gratulujemy Mai i Gabrysi, trzymamy kciuki, a wszystkich zachęcamy do czytania książek oraz rozwijania zainteresowań literackich.
Wiersze Gabrysi i Mai oraz opowiadanie "Nieudany prezent" możecie przeczytać, klikając w podane poniżej linki.
Komisja Rekrutacyjna stwierdza , iż w wyniku postępowania rekrutacyjnego do klasy I Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bielawach na rok szkolny 2022/23 złożone wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Kandydaci zostali zakwalifikowani do przyjęcia do klasy I.
8 lutego 2022r. klasa I bawiła się na Klasowym Balu Karnawałowym. Dzieci z ochotą w tym dniu przebrały się za różne postacie z bajek. Były tańce, konkursy i słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice. Tak klasa I pożegnała karnawał.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bielawach
OGŁASZA NABÓR DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2022/2023
Zapisy trwać będą od 02 do 15 marca 2022 r. w godz. 8:00 – 15:00
Dokumenty niezbędne do złożenia w szkole są dostępne w zakładce
Rekrutacja uczniów do klasy 1.
OFERTA SZKOŁY
ZAPEWNIAMY
DRODZY UCZNIOWIE
Ferie zimowe to wspaniały i wymarzony czas wypoczynku każdego z Was. Zabawy na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i przyjemności. Jednak, aby były one szczęśliwie musicie pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pamiętajcie, zdrowy rozsądek i ostrożność to podstawa bezpieczeństwa !!!
❖ Wychodząc bawić się na świeże powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu.;
❖ Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;
❖ Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew;
❖ Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz;
❖ Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób;
❖ Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo;
❖ Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;
❖ Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem;
❖ Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;
❖ Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;
❖ Zawsze informuj rodziców/opiekunów, gdzie i z kim będziesz przebywał!
❖ Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
❖ Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.
❖ Nie ufaj obcym osobom. ❖
Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.
O czym warto pamiętać przed feriami? - poradnik MEN
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/o-czym-warto-pamietac-przed-feriami-poradnik-men
Bezpieczeństwo w czasie ferii - film edukacyjny dla dzieci:
https://www.youtube.com/watch?v=hk1W9z-xkX0
Są już oficjalne wyniki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Pragniemy poinformować, że uczennica klasy 8 – Gabriela Borowiecka, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy Gabrysi, która już osiągnęła wielki sukces i życzymy powodzenia podczas kolejnych matematycznych zmagań.
Pandemia Covid-19 zmieniła życie każdego z Nas. Z dnia na dzień musieliśmy przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości. Rzeczywistości, w której kontakty międzyludzkie zostały całkowicie ograniczone, zamiast do szkolnych ławek dzieci zasiadły przed monitory komputerów. Pandemia spowodowała wzrost wśród dzieci i młodzieży depresji, stanów lękowych, zaburzeń odżywiania, zachowań autodestrukcyjnych.
Zapraszam do przeczytania arytkułu, w zakładce Pedagog / warto poczytać, który pomoże nam zrozumiec ,co to jest depresja, poznać objawy i przyczyny depresji , uwrażliwić na to, co powinno zaniepokoić nas w zachowaniu naszych pociech.
Z poważaniem J.Pawlata - pedagog szkolny
Dyżury psychologa w miesiącu styczniu odbedą się w dniach:
13.01.22 - godz 9.30 -14.30
19.01.22 - godz 8.00 - 9.00
Wszystkich zainteresowanych uczniów, rodziców, nauczycieli naszej szkoły serdecznie zapraszamy.
16 listopada 2021r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania Klasy Pierwszej. Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem wychowawcy p. Sławomiry Stawińskiej przygotowali i zaprezentowali program słowno-muzyczny. Następnie pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły być dobrymi Polakami, należycie wypełniać obowiązki ucznia i godnie reprezentować swoją szkołę. Zgodnie z tradycją, po złożonym ślubowaniu, p. dyrektor Wiesława Kotecka dokonała pasowania na ucznia szablą ułańską. Miłą niespodzianką dla pierwszaków był występ klasy drugiej pod kierunkiem wychowawcy Doroty Gawrysiak. Po uroczystości uczniowie złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą w szkole. Na zakończenie pełnego emocji dnia rodzice przygotowali dla nich słodki poczęstunek. To był wyjątkowy dzień dla pierwszaków.
Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Gabriela Borowiecka i Maja Mużdżyńska zostały laureatkami XXIII Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Cieszymy się, że w 2021 r. ogłoszonym przez Sejm Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Cypriana Kamila Norwida, Tadeusza Różewicza i Stanisława Lema są wśród naszych uczniów szkolne poetki.
Gratulujemy!
Jako podsumowanie akcji ,,Pomóż zwierzakowi" ogłoszonej w szkole w tygodniu profilaktyki, delegacja uczniów wraz z opiekunami udała się do schroniska,,Psiakowo,, w Piotrowicach aby przekazać zebraną karmę oraz koce bezdomnym zwierzakom.
,,Schronisko - azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.”
Ta wizta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.
Uczniowie klasy IV i V wybrali się 8 listopada 2021 r. na wycieczkę do Łodzi.
Pierwszym punktem programu było wejście do kina Ciemna City, aby obejrzeć film pt. "Czarny młyn", którego fabuła powstała na motywach książki Marcina Szczygielskiego nagrodzonej Grand Prix w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.
Film opowiadał historię Iwa i jego przyjaciół, mieszkających w niezwykłym miejscu, niemalże odciętym od świata, w którym zaczynają się dziać dziwne i niezrozumiałe rzeczy. Była to opowieść o przyjaźni, tolerancji, przezwyciężaniu własnych słabości, niepełnosprawności oraz szacunku do drugiego człowieka. Uczniowie byli pełni wrażeń po obejrzanym filmie.
Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Eksperymentarium.
To interaktywna wystawa, która w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki, m. in. magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, chemii, biologii, akustyki i dźwięku.
Kolejnym celem wyjazdu był park trampolin SALTOS. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, zapoznaniu się z zasadami BHP oraz przedstawieniu walorów rekreacyjnych trampolin, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.
Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój, wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii.
Więcej zdjęć w albumie
Dyżury psychologa w naszej szkole w listopadzie
8.11. 2021 godz.11.35 - 14.35
22.11.2021 godz. 08.00 - 11.00
Zapraszamy
W dniu 4 października 2021 roku - klasy 6, 7a, 7b i 8 uczestniczyły w w wycieczce do Łodzi: projekcja filmu "Free Guy" w Kinie Cinema City, zwiedzanie Stacji Radegast-zabytkowego budynku kolejowego z 1941 roku, która w czasie II wojny światowej była związana z gettem, utworzonym przez Niemców w 1940 roku w Łodzi (Litzmannstadt),spacer w Parku Ocalałych, zajęcia WF w Parku Trampolin SALTOS, posiłek w Manufakturze.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.