• Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

    26 października 2022r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. kard. Karola Wojtyły – Papieża Polaka w Łowiczu odbył się Powiatowy etap XV edycji Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Konkurs sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. W turnieju uczestniczyli uczniowie klas drugich szkół podstawowych z terenu powiatu łowickiego. Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: chłopiec i dziewczynka. Naszą szkołę reprezentowali Natalia Widawska i Kacper Wacławiak, którzy w konkursie wywalczyli trzecie miejsce. Do szkoły wrócili z pucharem, medalem, dyplomem i nagrodą rzeczową.

    Gratulujemy!

    Więcej zdjęć w albumie fotograficznym

     

  • WYCIECZKA KLAS IV-VI W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

     5 października 2022 r. wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę w góry świętokrzyskie.

    Pierwszym punktem naszej podróży był Król Puszczy Świętokrzyskiej, czyli Dąb Bartek - jeden z najstarszych w Polsce dębów. Usłyszeliśmy wiele ciekawych historii i legend związanych z drzewem.
    Następnie spacerkiem dotarliśmy do pobenedyktyńskiego klasztoru  Świętego Krzyża - symbolu Gór Świętokrzyskich położonego w samym ich sercu na Łysej Górze. Najważniejsze miejsca na szczycie Łysej Góry to: Sanktuarium Relikwii Świętego Krzyża, Kościół, klasztor, Muzeum Misyjne Ojców Oblatów, apteka Benedyktyńska, krypty Księcia Jeremiego Wiśniowieckiego oraz piękny widok z Łysogór na Pasmo Jeleniowskie. Udało nam się także zwiedzić Muzeum Przyrodnicze z niezwykle ciekawymi ekspozycjami.
    Będąc w Górach Świętokrzyskich nie można zapomnieć o Gołoborzu, które jest symbolem Łysogór. Tutaj zatrzymaliśmy się dłużej i podziwialiśmy panoramę oraz posłuchaliśmy legend o Czarownicach Świętokrzyskich.
    Nocleg i posiłki mieliśmy zapewnione w Domu Gościnnym Marysieńka w Świętej Katarzynie.
    Drugiego dnia było zwiedzanie rezerwatu przyrody i jaskiń Kadzielnia w Kielcach. To dawny kamieniołom, który dziś jest wizytówką regionu. Zwiedzając z przewodnikiem jaskinie podziwialiśmy różnorodne formy naciekowe, skamieniałości gąbek, koralowców, ramienionogów, liliowców i ślimaków oraz podziwialiśmy krajobraz ze wzgórza.
    Następnie spacerkiem przez park przeszliśmy Aleją Sław, którą tworzą umieszczone na granitowych postumentach popiersia znanych osób (kompozytorów, piosenkarzy, malarzy, pisarzy). Dotarliśmy na Wzgórze Zamkowe, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Pamięci Narodowej-  dawne więzienie kieleckie. Ostatnim punktem programu tego dnia było zwiedzanie Muzeum Narodowego w Kielcach mieszczące się w dawnym pałacu biskupów krakowskich. Obejrzeliśmy tam cenne eksponaty z dziedziny malarstwa, rzemiosła artystycznego, sztuki ludowej, archeologii i sztuki ludowej.
    W drodze powrotnej odwiedziliśmy Pomnik Dzika i wysłuchaliśmy legendy wyjaśniającej nazwę miasta Kielce.
    Trzeciego dnia udaliśmy się do Centrum Nauki Lonardo da Vinci. Tutaj zgłębialiśmy tajniki wiedzy z zakresu fizyki, chemii, matematyki, medycyny, biologii, robotyki poprzez doświadczenie i zabawę wykorzystując najnowocześniejsze interaktywne eksponaty. Kolejnym punktem był zamek i wieża więzienna w Chęcinach. Poznaliśmy tam historię zamku, weszliśmy na wieżę skąd podziwialiśmy piękne widoki na okolicę.

    Piękna pogoda, piękne krajobrazy, piękne miejsca – taka była nasza wycieczka.

     

    Więcej zdjęć w albumie fotograficznym. 

     

  • ZŁOTE GODY W GMINIE BIELAWY

    Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły uświetnili uroczystość 50-lecia Pożycia Par Małżeńskich z terenu Gmina Bielawy. To niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. Wszyscy zgromadzeni gromkimi brawami nagrodzili występy młodych artystów.

  • W Centrum Nauki Kopernika i Muzeum Szczęścia i Iluzji

    30 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli wycieczce do Warszawy.

    Jej głównym celem było zwiedzenie znajdującego się tam Centrum Nauki Kopernik. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej CNK http://www.kopernik.org.pl/.../co-to-jest-centrum-nauki.../:

    „Kopernik jest jednym z największych w Europie centrów nauki. Ekspozycja podzielona jest na sześć interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami. Tu muzyka idzie ramię w ramię z biologią, a matematyka z architekturą. Nauka wchodzi w świat emocji, a nawet sami zwiedzający mogą stać się też przedmiotem obserwacji. […] W Koperniku działa pierwszy na świecie teatr robotyczny. Ruchami głównych aktorów – RoboThespianów steruje sprężone powietrze, a zamiast serca łomoce 40-watowy głośnik. […] W czerwcu 2011 roku otworzyliśmy jedno z najnowocześniejszych w Europie planetariów. Pod Niebem Kopernika można podziwiać kilkanaście milionów gwiazd. Sferyczny ekran otacza widownię ze wszystkich stron, a technologia 3D daje odczucie zanurzenia w wyświetlanym obrazie. Odbywają się tu pokazy nieba, projekcje filmowe, wykłady oraz spotkania. Planetarium Niebo Kopernika posiada własne studio produkcyjne, gdzie tworzone są oryginalne pokazy filmowe dla naszych widzów.”

    Byliśmy również w Muzeum Szczęścia i Iluzji, gdzie wszystko było słodko-bajkowo- pastelowe. Niepowtarzalne scenografie z kultowymi donatami, ogromnymi słodyczami czy bajkowymi jednorożcami sprawiły, że mogliśmy się oderwać się od rzeczywistości i zrobić sobie niezapomniane fotki.

     

    Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

  • Nagroda dla Mai Mużdżyńskiej w III Konkursie Literackim ,, Zwariowana historia”


    Nasza uczennica Maja Mużdżyńska zdobyła III miejsce w konkursie literackim organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku.

    Maja napisała opowiadanie pt. ,, O przygodzie z bagnetem” , w którym nawiązała do życia i twórczości Władysława Broniewskiego.  Na konkurs wpłynęły 172 opowiadania. Jury  12 października  dokonało przyznania nagród i wyróżnień. Werdykt jury dostępny pod linkiem Zwariowana historia – werdykt – Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku im. Króla Maciusia Pierwszego (mdk-plock.pl)

    Gratulujemy Mai, to nie pierwszy jej sukces literacki, we wrześniu Maja otrzymała wyróżnienie w  ogólnopolskim konkursie literackim ,, O Pióro Reymonta”. Maja jest też laureatką konkursów poetyckich.

    Zachęcamy do przeczytania opowiadania, które Maja przesłała na konkurs.


  • Psycholog w szkole

    Zapraszamy na kolejny dyżur psychologa w szkole.

    Pani psycholog będzie w dniu 19.10.22r. w godz. 08.00 - 11.00

  • Narodowe czytanie

    We wtorek  4 października  w naszej szkole odbyło się wydarzenie z cyklu „Narodowe Czytanie”. W tym roku czytaliśmy ballady Adama Mickiewicza.

        Włączając się w akcję, zaprosiliśmy do udziału w ,,Narodowym Czytaniu”   Wójta Gminy Bielawy-  P.Sylwestra Kubińskiego,  Panią Teresę Kociak- kierownik GOPS w Bielawach, Panią dyrektor Wiesławę Kotecką , Rodziców- p. Dorotę Mużdżyńską, Milenę Trupindę i Uczniów.

    Wysłuchaliśmy trzech ballad- ,, Pani Twardowska”, ,,Świteź’’, ,,To lubię”.

    Balladę ,,Świtezianka” zainscenizowały  uczennice z klas VIII. Zosia Witczak wcieliła się w rolę strzelca, zaś Maja Mużdżyńska była tytułową Świtezianką.

    Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

    Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnej edycji Narodowego Czytania.

  • Wyróżnienie dla Mai Mużdżyńskiej w XIV ogólnopolskim konkursie literackim ,,O pióro Reymonta”.

     Na  konkurs  Maja przesłała opowiadanie pt. ,, Nieudany Prezent”.  Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kobielach Wielkich.

    To nie pierwszy sukces Mai. W wakacje ukazał się kolejny pokonkursowy tomik poetycki, w którym znalazły się wiersze Mai przesłane na XXVIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Korczaka. W tomiku tym znalazły się wiersze - ,,Anioł’”, ,,Bezdomny Kot”, ,,Gdzieś w moim Idealnym świecie”.  Tytuł tomiku poetyckiego ,,Zachwycacz. Dwudziesta ósma randka z Erato”. Cyfrową  wersję tomiku można znaleźć pod linkiem- tomik 2022-druk.cdr (mdk-plock.pl). Zachęcamy do czytania!

    Maja cały czas rozwija swój talent pisarski. We wrześniu przesłała kolejne opowiadanie na III Konkurs Literacki „Zwariowana historia”  organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku. Maja napisała opowiadanie pt. ,,Przygoda z bagnetem”, w którym nawiązała do postaci i twórczości  Władysława Broniewskiego, ponieważ rok 2022 ogłoszony został w Płocku Rokiem Władysława Broniewskiego. Czekamy na rozstrzygnięcie tego konkursu.

    W wakacje Maja wzięła również udział w konkursie na najlepsze opowiadanie roku 2022 i

     przesłała opowiadanie pt. ,,Gołąbek Pokoju” na konkurs  pod hasłem ,, A teraz defiluj” organizowany prze Towarzystwo Aktywnej Komunikacji.

    Gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów!  

    Zachęcamy też innych uczniów naszej szkoły do odkrywania swoich talentów pisarskich.

  • PROFILAKTYKA CHORÓB ZAKAŹNYCH


    Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz organizacjami pozarządowymi przygotowało pakiet materiałów informacyjno-edukacyjnych na ten temat. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:
    https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/tydzien-dla-profilaktyki-chorobzakaznych.

    Zachęcamy Uczniów, Rodziców do zainteresowania się profilaktyką chorób zakaźnych, do poszerzenia wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. 

    W naszej szkole w ramach tej akcji odbyły się pogadanki na temat ,,Higieny osobistej w walce z chorobami zakaźnymi”, oglądaliśmy z uczniami filmy edukacyjne na temat profilaktyki chorób zakaźnych .

    Odwiedziła nas również pani pielęgniarka i w każdej klasie rozmawiała  

    z uczniami na temat chorób zakaźnych.

  • SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2022

    "Wszystkie śmieci są Nasze"  pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”.

    Nasza szkoła również przyłączyła się do tej inicjatywy i w piątek 16 września uczniowie wraz z opiekunami ochoczo zabrali się do posprzątania terenu wokół szkoły i najbliższej okolicy.

    Przypominamy, że w akcji nie chodzi jedynie o to, by sprzątać ale przede wszystkim o to, by nie śmiecić i poprawnie segregować odpady. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów

    Każdego dnia mamy wpływ na to jak wygląda nasz planeta – Dbajmy o nią najlepiej jak potrafimy!

     

    Fotorelacja w albumie

  • UŁAŃSKIE BIEGI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

    Z okazji Święta Patrona Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bielawach dnia 11.09.2022 roku na gminnym boisku odbyły się XVIII Ułańskie Biegi Szkół Podstawowych ku czci poległym i zmarłym ułanom. Organizatorem imprezy byli nauczyciele i rodzice. Biegi odbywały się w 9 kategoriach wiekowych.       Wzięli w nich udział uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły w Rydzynie oraz uczniowie z terenu naszej gminy : SP Oszkowice, ZS Stary Waliszew, SP Bielawy, SP Sobota. Uczestnicy imprezy mieli zapewniony poczęstunek i napoje. Każdy otrzymał okolicznościowy znaczek i  medal. Zwycięzcy biegów otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe, szkoły natomiast puchary. Impreza odbyła się dzięki pomocy wielu instytucji i indywidualnych sponsorów. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

    Tegorocznymi zwycięzcami zostali:

    Kl. I dz:

    Gabrysia Smagdzewska – SP Sobota

    Zosia Barańska – SP Oszkowice

    Asia Siwińska – SP Oszkowice

    Kl. I ch:

    Aleksander Pawłowski – SP Oszkowice

    Szymon Burzyński – SP Bielawy

    Kacper Boczek – SP Sobota

    Kl. II dz:

    1. Hania Teranowicz – SP Bielawy

    2. Maja Bartkowiak – SP Rydzyna

    3. Maja Kamińska, Natalia Widawska – SP Bielawy

    Kl. II ch:

    Miłosz Kasiński – SP Oszkowice

    Aleks Stasiak- SP Bielawy

    Kacper Wacławiak – SP Bielawy

    Kl. III dz:

    1. Joanna Obórka – SP Bielawy

    2. Weronika Nowicka - SP Rydzyna

    3.Julia Bartosiak – SP Oszkowice

    Kl. III ch:

    Jan Klimkiewicz – SP Bielawy

    Aleksander Kubiak – SP Rydzyna

    Janek Jankowski – SP Rydzyna

    Kl. IV dz:

    Daryna Dudareva– SP Bielawy

    Gabrysia Raczyńska – SP Oszkowice

    Maria Jurga - SP Rydzyna

    Kl. IV ch:

    Artur Wawrzyniak – SP Oszkowice

    Filip Rusek – SP Waliszew

    Wiktor Benedykczak – SP Waliszew

    Kl. V dz:

    1. Wiktoria Kordek – SP Rydzyna

    2. Milena Pietrzak – SP Bielawy i Julia Milczarek – SP Sobota

    3. Lena Nowacka – SP Rydzyna

    Kl. V ch:

    Bartosz Borowiak – SP Rydzyna

    Błażej Siniarski – SP Sobota

    Adrian Kubiak – SP Rydzyna

    Kl. VI dz:

    1. Julia Klimpel – SP Rydzyna

    2. Klaudia Sałuda – SP Waliszew

    3.Ewa Grenik – SP Sobota

    Kl. VI ch:

    1. Filip Sobczak – SP Waliszew

    2. Ignacy Michałek – SP Bielawy

    3. Jakub Benedykczak – SP Waliszew

    Kl. VII dz:

    1. Julia Kacela – SP Oszkowice

    2. Roksana Ulisiak – SP Oszkowice

    3. Zofia Witczak – SP Bielawy

    Kl. VII ch:

    1. Jakub Frej – SP Rydzyna

    2. Nikodem Adamiak – SP Bielawy

    2. Marcel Kowalski – SP Waliszew

    Kl. VIII dz:

    1. Patrycja Drabik – SP Sobota

    2. Julia Weselak – SP Oszkowice

    3. Maria Kaczmarek - Rydzyna

    Kl. VIII ch:

    1. Filip Wielkopolan – SP Bielawy

    2. Jakub Kasiński – SP Oszkowice

    3. Krzysztof Rzepka – SP Rydzyna

    Bieg otwarty kobiet:

    1. Anna Wagner

    2. Maria Kaczmarek

    3. Anna Oborka

    Bieg otwarty mężczyzn:

    1. Karol Cywiński

    2. Emanuel Dałek

    3. Adam Szcześniak

    Klasyfikacja szkolna:

    I miejsce - SP. Bielawy 159 pkt.

    II miejsce – SP Rydzyna 109 pkt.

    III miejsce – SP. Oszkowice 102 pkt.

    III miejsce – SP. Stary Waliszew 55 pkt.

    IV miejsce – SP Sobota 48 pkt.

    Wszystkim gratulujemy!

     

    Fotorelacja w albumie

     

  • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

    11 września 2022 obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły.  

    Najpierw udaliśmy się na cmentarz w Bielawach.  Tam złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze i uczciliśmy minutą ciszy pamięć poległych żołnierzy. Potem uczestniczyliśmy w uroczystej polowej mszy pod pomnikiem w  Walewicach.

    W tym roku mszę świętą celebrował Biskup Andrzej Przybylski i ks. proboszcz Marek Grabski. Całość uroczystości prowadził Wójt Gminy Bielawy Sylwester Kubiński.

    Uroczystość uświetnili występem artyści Arleta Lemanska oraz solista Chóru Wojska Polskiego Andrzej Wiśniewski.

     

    Fotorelacja w albumie.

  • Dyżury psychologa w szkole

    Dyżury psychologa - wrzesień

    09.09.22 godz 11.35 - 14.35

    14.09.22 godz 8.00 - 11.30

    Serdecznie zapraszamy.

    .

  • Lekcja historii z Kuratorem Oświaty.

    Siódmego września uczniowie klas VI-VIII udali się na wojskowy cmentarz w Bielawach, by posprzątać groby ułanów poległych w czasie II wojny światowej oraz wysłuchać wzruszającej przemowy połączonej z lekcją historii.  Odwiedził nas  Kurator Oświaty w Łodzi Waldemar Flajszer, który  opowiedział nam  o bohaterach Walk nad Bzurą.

     Serdecznie dziękujemy Kuratorowi Oświaty , który złożył nam wizytę, by zobaczyć,  w jaki sposób uczniowie dbają o tradycję szkoły.

    Maja Mużdżyńska

    Fotorelacja w albumie.

  • Święto Patrona szkoły. Niedziela 11.09.2022

    8:45 Zbiórka w szkole

    9:00 Wyjazd autokarami do Walewic.

    Po drodze skręcamy na cmentarz wojskowy w Bielawachw celu złożenia wiązanki pod pomnikiem.9:30 Złożenie wiązanki pod pomnikiem wWalewicach

    10:00 Msza święta w intencji naszego patronaprzy pomniku w Walewicach.

    11:30 – 12:20 grochówka

    W celu umożliwienia udziału wszystkich uczniów w uroczystości zapewniamy przywóz dzieci.Uczniowie zakładają chusty w barwach ułańskich

    Ok.12:20-12:30 przywóz dzieci z Walewic do szkoły.Dzieci mogą przebrać się w stroje sportowe

    12:45 przechodzimy z dziećmi na boisko gminne

    13:00 XVIII Ułańskie Biegi Szkół Podstawowych

    Miejsce – Gminne Boisko w Bielawach

    15:00-15:30 Zakończenie imprezy

    Przywozy do szkoły w dniu 11 września 2022r

    Kierowca: Gabryelczyk Radosław

    Bielawska Wieś – ok. 8.00

    Marywil-Helin – ok. 8.05

    Seligi – ok. 8.10

    Borów-Borówek – ok. 8.15

    Brzozów – ok. 8.20

    Janinów – ok. 8.30

    Bielawy – ok. 8.50

    Kierowca: Wojciechowski Jarosław

    Marywil – ok. 7.50

    Walewice – ok. 8.05

    Piotrowice – ok. 8.10

    Chruślin Stary – 8.15

    Traby – ok. 8.20

    Chruślin – ok. 8.25

    Piotrowice (koło państwa Melon) – ok. 8.30

    Wojewodza-Gaj – ok. 8.35

    Rulice – ok. 8.40

    Zgoda-Marianów – ok. 8.45

    Bielawy – ok. 8.50

  • Organizacja roku szkolnego 2022/23

    Organizacja roku szkolnego 2022/23

    • Świetlica czynna od 6.45 do 15.30 – zgłoszenia na świetlicę u pani Beaty Leduchowskiej dostępne od poniedziałku  5 września 2022r.
    • Posiłek jednodaniowy w cenie 4 zł. – zgłoszenia u pani intendentki
    • Herbata 3 zł na miesiąc- zgłoszenia jw.
    • Dowozy – zgłoszenia u pani intendentki
    • Grafik dowozów i odwozów – w załączniku
    • Mleko - klasy 1-5 – zgoda rodziców na udział w programie do pani intendentki
    • Owoce i warzywa – klasy 1-5  zgoda rodziców do pani Joanny Gabryelczyk
    • Legitymacje szkolne – aktualizacja i wyrobienie nowych dla kl. 1 i kl.7 oraz nowo przybyłych uczniów                                 w sekretariacie szkoły. Aby wyrobić nową legitymację należy przedłożyć jedno zdjęcie.
    • Ubezpieczenie uczniów -  firma Colonnade – 50 zł. Wpłaty do 20 września do wychowawców klas.
    • Librus – dziennik elektroniczny. Tu Państwo znajdziecie plan lekcji, oceny swojego dziecka oraz wiadomości od wychowawcy , nauczycieli uczących dziecko, dyrektora szkoły. Możecie komunikować    się z nauczycielami i dyrektorem.
    • W szkole obowiązuje obuwie zmienne.
    • Na zajęcia w-f obowiązuje obuwie i stój sportowy .
    • Na uroczystościach szkolnych obowiązuje schludny strój galowy - biała bluzka ( koszula), czarne(granatowe) spodnie ( spódniczka).
    • Święto Patrona szkoły  -  11 września 2022r.

      9 30        Złożenie kwiatów pod pomnikiem żołnierzy 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Walewicach.

    10 00    Msza polowa w Walewicach.

    13 00    XVIII Ułańskie Biegi Szkół Podstawowych na gminnym boisku w Bielawach.

  • WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY NA ROK SZKOLNY 2022/2023

    Informacja dla rodziców uczniów  klasy I

    Wyprawka ucznia klasy pierwszej

    1. mały blok rysunkowy biały

    2.  mały blok rysunkowy kolorowy

    3. mały blok techniczny biały

    4. mały blok techniczny kolorowy

    WSZYSTKIE BLOKI NALEŻY PODPISAĆ

    5. farby plakatowe

    6.  kubeczek

    7. ściereczka

    8. pędzelek duży i mały

    WSZYSTKO TO NALEŻY WŁOŻYĆ DO  JEDNEJ , PODPISANEJ TORBY

    9. plastelina (podpisana)

    10. papier kolorowy(podpisany)

    11. nożyczki

    12. klej

    13. ołówek

    14. kredki

    15. temperówka

    16. miękka teczka tekturowa z gumką

    17. strój sportowy (ciemne spodenki i biała koszulka z krótkim rękawem). Strój sportowy włożyć do torebki lub woreczka.

    W szkole obowiązuje  obuwie   zmienne, które uczniowie zostawiają w  podpisanych workach w szatni.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 odbedzie się 1 września 2022r. o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej.

    O godz. 8.00 - msza św. w kościele parafialnym w Bielawach.

    Przywozy  uczniów do szkoły 01.09.2022 r.

    Jarosław Wojciechowski

    Marywil –  ok.6.50

    Walewice -  ok. 7.05

    Piotrowice-  ok.7.10

    Chruślin Stary ok.7.15

    Traby – ok. 7.20

    Chruślin – ok.7.25

    Piotrowice ( koło p.Melon) - ok.7.30

    Wojewodza-Gaj – ok. 7.35

    Rulice – ok.7.40

    Zgoda – Marianów – ok. 7.45

     

    Radosław Gabryelczyk

    Borów - ok.7.15

    Borówek  - ok.7.20

    Seligi – Helin ok.7.30

    Borówek – ok. 7.35

    Brzozów - ok.7.40

     

    Odwozy rozpoczną się ok. godz. 10.30 -11.00

  • Wycieczka do Krakowa i okolic

    W dniach 20-22 czerwca uczniowie klas V-VIII przebywali na wycieczce szkolnej. Program wycieczki był napięty i wymagał od uczniów dużej samodyscypliny.

    Podczas wycieczki zwiedziliśmy mnóstwo magicznych, historycznych, naukowych i kulturowych miejsc oraz usłyszeliśmy wiele wspaniałych opowieści i ciekawostek.

    Byliśmy w Wadowicach w Domu Rodzinnym Jana Pawła II oraz skosztowaliśmy słynnych wadowickich kremówek.

    Moc niesamowitych wrażeń pozostawił na nas Kraków; jego słynne Bulwary Wiślane prowadzące wprost pod pomnik Smoka Wawelskiego, Zamek Królewski na Wawelu, wieża Zygmunta, krypty królewskie, wystawa „ Wawel odzyskany”, Dom Długosza, ołtarz Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej, Dziedziniec Collegium Maius, słynne okno papieskie, Brama Floriańska, Sukiennice, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Kościuszkowskie i Kopiec Kościuszki.

    Odwiedziliśmy również miejsca kultu: Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Łagiewnikach.

    Wycieczka dostarczyła nam wiele emocji i niesamowitych przeżyć.
     

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bielawach
    ul. Parzew 20 99-423 Bielawy
  • 0468382621

Galeria zdjęć

Izba Pamięci Narodowej


Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.