• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

    15 listopada nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej XIV ŚDTM. Celem akcji było utrwalenie tabliczki mnożenia. Uczniowie ćwiczyli tabliczkę wykonując różne zadania m.in rebusy, krzyżówki, quizy, zadania online. Uczniowie na zajęciach wykonali również sowy, symbole mądrości. Od rana w szkole sprawdzano wiedzę tabliczkową podczas egzaminów. Młodsze dzieci sprawdzały znajomość tabliczki wśród uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Były cukierki i tabliczkowe zakładki.
    Zorganizowaliśmy również Patrole Egzaminacyjne, przeprowadzające egzaminy w terenie.  Odwiedziliśmy instytucje, sklepy, m.in. Urząd Gminy. Egzaminowaliśmy przechodniów. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na wszystkie tabliczkowe pytania z losu otrzymał imienną legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia.
    Bardzo dziękujemy za niespodzianki.

  • NAUKA JEST FRAJDĄ

    W dniu 14 listopada czworo uczniów z klasy siódmej i ósmej uczestniczyło w Festiwalu Innowacyjnej Edukacji – „Nauka jest frajdą”, który odbywał się w Energosferze w Konarzewie. Rozpoczęli od zwiedzania tego kosmicznego miejsca zbudowanego w kształcie galaktyki spiralnej. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach, dyskutowali na temat innowacyjnych metod oceniania z wykorzystaniem mikropoświadczeń. Mieli również okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak sztuczna inteligencja może być partnerem w procesie edukacyjnym, otwierając przed nimi nieograniczone możliwości. Ciekawym punktem festiwalu dla uczestników było wykorzystanie Klocków Kreatywnego Myślenia MuBaBaO, z których projektowali i budowali wynalazki przyszłości.

  • 40 – LECIE NADANIA NASZEJ SZKOLE IMIENIA

    Dnia 7 listopada obchodziliśmy 40 – lecie nadania Naszej Szkole imienia 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich. To był wyjątkowy i pełen wzruszeń dzień. Wspólnie uczciliśmy cztery dekady historii i wartości, które z dumą pielęgnujemy w naszej społeczności szkolnej. Tego dnia swoje ślubowanie złożyli również uczniowie klasy pierwszej, wkraczając tym samym na ścieżkę wiedzy i tradycji naszej szkoły. To były niezapomniane chwile w gronie dyrektorów, nauczycieli, uczniów, absolwentów, rodziców, gości i przyjaciół szkoły. Dziękujemy Wszystkim za obecność.

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY

    W dniu 25 października uczniowie klasy pierwszej i drugiej byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od Cmentarza Wojskowego na Powązkach, by złożyć kwiaty i zapalić znicz na grobie generała Michała Gutowskiego – dowódcy 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Kolejnym punktem programu był spacer z przewodniczką po Starym Mieście. Malownicze uliczki, kolorowe kamienice i ciekawe opowieści tworzyły niezwykły klimat tego miejsca. Następnie uczestniczyli w uroczystej zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Ta bardzo emocjonalna i pełna powagi wojskowa ceremonia zrobiła na wycieczkowiczach duże wrażenie. Po drodze podziwiali Pałac Prezydencki i znajdujące się na trasie wędrówki pomniki. Ostatnim punktem programu był Pałac Kultury i Nauki. Z tarasu widokowego uczniowie oglądali panoramę Warszawy. Było to dla nich niezwykłe przeżycie zobaczyć stolicę z takiej wysokości.

  • LEKCJA GEOGRAFII W PLANETARIUM

    W dniu 24 października 2024 roku uczniowie klasy piątej i szóstej byli na wycieczce w Planetarium EC1 w Łodzi. Obejrzeli tam film pt.: „Najbliższe podwórko" a następnie podziwiali ciekawą wystawę meteorytów.

  • TYDZIEŃ KARIERY

    W naszej szkole w dniach od 14 do 20 października obchodzony był Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem „Moja pasja – moja przyszłość zawodowa”. Jest to coroczne wydarzenie poświęcone planowaniu i rozwojowi kariery oraz wspierające świadome wybory zawodowe. W ramach obchodów uczniowie prezentowali swoje pasje, przygotowano tematyczne pogadanki, konkursy, dekoracje, zorganizowano spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Wszystkie działania miały na celu zainteresowanie uczniów tematyką oraz pomoc w wyborze ścieżki zawodowej.

  • WYCIECZKA DO KINA

    W dniu 17 października 2024 roku uczniowie klasy siódmej i ósmej uczestniczyli w wyjeździe do kina. Film - "Lato, kiedy nauczyłem się latać" dostarczył wielu pozytywnych wrażeń.

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    Nowa galeria DEN została dodana do albumu fotograficznego

     

  • WOJTEK REPREZENTANTEM POLISH SOCCER SKILLS!

    Uczeń naszej szkoły Wojciech Grzegory otrzymał powołanie do Reprezentacji Polish Soccer Skills. Jest to projekt społeczny, którego celem jest rozwijanie i upowszechnianie profesjonalnego szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży  oraz pomoc najzdolniejszym w ich dalszym rozwoju. Powołanie do reprezentacji otrzymują wyłącznie osoby, które w trakcie obozów szkoleniowych wykazały się ogromnym potencjałem piłkarskim oraz motorycznym. Wojtek jest zawodnikiem klubu LKS Victoria Bielawy, jego nominacja to również ogromne wyróżnienie dla klubu i trenerów.

  • WYCIECZKA KLAS IV-VI

    W dniach od 30 września do 04 października uczniowie klas IV-VI brali udział w wyjeździe do Lublina, Kozłówki, Nałęczowa, Zamościa, Puław i Kazimierza Dolnego, który zorganizowano w ramach programu "Podróże z klasą". 

  • NASZA SZKOŁA WSPIERA POWODZIAN

    Nasza szkoła również przyłączyła się do ogólnopolskiej zbiórki na rzecz powodzian. W ramach solidarności  z osobami dotkniętymi skutkami powodzi, cała społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę darów, które pomogą poszkodowanym w powrocie do normalnego życia.

    Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję – Wasza pomoc jest bezcenna!

  • Narodowe Czytanie „Kordiana” Juliusza Słowackiego

    27 września w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie dramatu „Kordian” autorstwa Juliusza Słowackiego. W tym roku szkoła połączyła to ogólnopolskie święto literatury z tradycją ułańską, która jest nieodłączną częścią jej tożsamości od 40 lat.

    Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkolnego.  Fragmenty dramatu zostały odczytane przez uczniów klas VI i VII (Antoni Teranowicz, Malwina Wojciechowska, Agata Sobczyk, Milena Pietrzak, Tomasz Skopiak, Majka Gajek, Wiktoria Lepieszka), Panią dyrektor Katarzynę Owczarek i Panią Annę Stawińską- sekretarkę szkoły. Po każdym odczytanym fragmencie prowadzący (Michalina Starzyńska i Jakub Stasiak) zadawali pytania dotyczące wysłuchanego tekstu.

    Podczas uroczystości prowadzący zwrócili uwagę na związek postawy Kordiana z tradycją ułańską, do której nawiązuje patron naszej szkoły – 17 Pułk Ułanów Wielkopolskich. Kordian, podobnie jak ułani, uosabia odwagę, poświęcenie i gotowość do walki o wolność ojczyzny. Wskazano, że te cechy były kluczowe zarówno w czasach walki o niepodległość, jak i dzisiaj, kiedy patriotyzm i służba ojczyźnie są nadal żywymi wartościami.

    Narodowe Czytanie „Kordiana” było dla uczniów nie tylko okazją do bliższego poznania literatury romantycznej, ale także momentem refleksji nad bohaterstwem, które stało się częścią tradycji szkoły. Na zakończenie uroczystości wszyscy odśpiewali wspólnie pieśń ułańską ,,Ułani, ułani, malowane dzieci”.

  • NASZE MISTRZYNIE!

    Joanna Obórka Mistrzynią Polski! Hanna Teranowicz Wicemistrzynią Polski!

    Dnia 28 września 2024 w Świnoujściu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, Młodzików i Kadetów z udziałem 138 zawodników reprezentujących 39 klubów. Nasze uczennice – Joanna Obórka i Hanna Teranowicz wywalczyły dwa medale w konkurencji Kumite (walki). Asia wygrała wszystkie swoje pojedynki a Hania po świetnej walce w finale zajęła drugie miejsce.

  • RAJD ROWEROWY

    W dniu 25.09.2024r. odbył się rajd rowerowy śladami patrona szkoły – 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Uczestnikami rajdu byli uczniowie klasy 6, którzy przejechali trasę obejmującą miejscowości Walewice, Sobota, Orłów oraz Borów. Specjalnym gościem wydarzenia był Pan Zbigniew Zagajewski, historyk, który podczas rajdu poprowadził żywą lekcję historii. Uczniowie mieli okazję poznać bliżej dzieje 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich oraz ich związki z lokalnymi miejscowościami. Rajd stanowił doskonałe połączenie edukacji historycznej i aktywności fizycznej.

  • WYCIECZKA KLAS I-III

    W dniach 23-25 września 2024 roku najmłodsi uczniowie z naszej szkoły brali udział w wycieczce do Wieliczki, Krakowa i Wadowic. Wyjazd udało się zorganizować w ramach programu MEN „Podróże z klasą”.

  • XX UŁAŃSKIE BIEGI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

    W dniu 16 września 2024 roku już po raz dwudziesty  odbyły się w Bielawach Ułańskie Biegi Szkół Podstawowych. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół z terenu naszej gminy. Każdy z uczestników, który dobiegł do mety otrzymał pamiątkowy medal, na zwycięzców zaś czekały dyplomy i nagrody rzeczowe. Szczególne podziękowania otrzymali również  liczni sponsorzy tegorocznych biegów za okazaną pomoc i wsparcie.

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  • PODRĘCZNIKI ROK SZKOLNY 2024/25

    Uczniowie na początku roku szkolnego otrzymują darmowe podręczniki i materiały ćwiczeniowe ( z wyjątkiem podręcznika i ćwiczeń  do religii )

    Książki są własnością szkoły, wypożyczone zostaną na rok  szkolny każdemu dziecku. Materiały ćwiczeniowe przekazywane są uczniom bez obowiązku zwrotu.

    PODRĘCZNIKI DO RELGII ( rodzice kupują  we własnym zakresie) – WYDAWNICTWO JEDNOŚĆ

    Kl. I  -    „Poznaję Boży świat”

    KL. II – „Odkrywam królestwo Boże” 

    KL. III-  „Poznaję Jezusa” + zeszyt ćwiczeń 

    KL.IV-  „Odkrywam życie z Jezusem” + zeszyt ćwiczeń

    KL.V-   „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” + zeszyt ćwiczeń

    KL.VI- „Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno” + zeszyt ćwiczeń

    KL.VII- „ Szczęśliwi, którzy czynią dobro” 

     KL.VIII-  Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość”  

     

  • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024.

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bielawach
    ul. Parzew 20 99-423 Bielawy
  • 0468382621

Galeria zdjęć

Izba Pamięci Narodowej


Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.