Czworo uczniów naszej szkoły: Amelia Widawska i Karolina Sołtyszewska z klasy ósmej, Jakub Kadziak z klasy siódmej oraz Kacper Ulatowski z klasy szóstej przystąpiło do I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Digital Wizards”. Wzięło w nim udział 799 szkół podstawowych oraz 16773 uczniów i uczennic. Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy etap nazywał się „Digi Lab”, bo uczestnicy musieli wnikliwie zapoznać się z materiałami edukacyjnymi o Al, cyberbezpieczeństwie, marketingu cyfrowym i higienie cyfrowej, a następnie rozwiązać test wiedzy. Do II etapu przeszło po 20 uczestników z każdego województwa. Z naszej szkoły zakwalifikowali: się Karolina Sołtyszewska i Kacper Ulatowski. Gratulacje!
W dniu 29 stycznia uczniowie klasy szóstej wraz z opiekunkami pojechali się do Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi, aby przekazać podopiecznym zebrane dary. W drodze powrotnej udali się do Manufaktury, gdzie w kinie Cinema City wzięli udział w wideolekcji o emocjach i wyobcowaniu, a na zakończenie obejrzeli film pt.: „Kleks i wynalazek Filipa Golarza”.
Nasi uczniowie uświetnili swoim występem Spotkanie Noworoczne Mieszkańców i Przyjaciół Gminy Bielawy. Roksana Dobrzycka z klasy trzeciej i Jan Chądzyński z klasy czwartej pięknie zaśpiewali pieśń patriotyczną „Przybyli ułani pod okienko”. Podczas uroczystości Wójt Gminy Bielawy – Wojciech Miedzianowski wręczył podziękowania za niezwykłe osiągnięcia w roku 2024, które w znaczący sposób przyczyniły się do promowania i wzmacniania pozytywnego wizerunku Gminy Bielawy w regionie, kraju oraz na świecie naszym dwóm uczennicom z klasy piątej - Joannie Obórka i Hannie Teranowicz. Gratulujemy!
W dniu 28 stycznia odbył się w naszej szkole pierwszy etap XI Konkursu Wojewódzkiego „Żołnierze Wyklęci Obudźcie Polskę”. Konkurs przeprowadziła pani Dorota Więckowska – radna sejmiku województwa łódzkiego. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Amelia Widawska z klasy ósmej, Michalina Starzyńska z klasy siódmej oraz Hubert Kazimierczak z klasy szóstej. Takie inicjatywy rozwijają zainteresowania uczniów oraz kształtują patriotyczne postawy.
Uczniowie z klas 1-7 uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy „Dzieci Potrafią Ratować”. W trakcie warsztatów nauczyli się podstawowych umiejętności ratujących życie oraz jak reagować w sytuacjach kryzysowych. Wszyscy zaangażowali się w zajęcia, zdobywając cenną wiedzę i umiejętności, które mogą okazać się nieocenione w przyszłości. Promowanie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy oraz uczenie, jak właściwie reagować w przypadku zagrożenia ludzkiego życia i zdrowia – to jedno z najważniejszych zadań szkoły. Dlatego tych podstawowych czynności należy i warto uczyć nawet najmłodsze dzieci.
Uczniowie klasy siódmej na podsumowanie pracy na lekcjach fizyki w pierwszym półroczu przygotowali i zaprezentowali ciekawe doświadczenia. Można było obejrzeć między innymi wylewanie, czyli picie w drugą stronę, podwieszony ładunek, czyli przemytniczy trik, czy też niemieszające się ciecze i pogranicznik. Takie działania rozbudzają ciekawość badawczą i sprawiają, że fizyka staje się łatwiejsza.
Przedstawienie jasełkowe w tym roku odbyło się dnia 18 grudnia 2024 roku o godzinie 10.00 na korytarzu szkolnym. Wykonawcami jasełek byli uczniowie klasy trzeciej. Dzieci swoim występem wprowadziły całą społeczność szkolną, rodziców i dziadków w świąteczny i magiczny czas. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje wykonawców i bożonarodzeniowa dekoracja. Uczniowie z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali kolędy i pastorałki. Po przedstawieniu było wspólne kolędowanie i świąteczne życzenia.
Dnia 16 grudnia 2024 roku uczniowie klasy IV skorzystali z zaproszenia i udali się na inscenizację baśni „Piękna i bestia” do Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu. Spektakl wystawiany był przez uczniów tejże szkoły. Zachwycająca była gra młodych aktorów przeplatana muzyką i śpiewem, przepiękne stroje i bogata scenografia. „Cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni na to przedstawienie i nie możemy się doczekać kolejnych”.
11 grudnia odbył się finał II Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Betlejemski i Łowicki” w Bąkowie Górnym. W tej kategorii wiekowej wystąpiło 16 solistów. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. III Roksana Dobrzycka, która zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W dniu 11 grudnia klasa I uczestniczyła w zajęciach z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.
Dnia 4 grudnia 2024 roku, klasa III była na wycieczce w Łodzi. W kinie Cinema City, uczniowie obejrzeli film ,,Vaiana2". Następnie udali się do EC1, na ,,Ulicę Żywiołów". To inspirująca, interaktywna przestrzeń edukacyjna, pobudzająca dziecięcą ciekawość i zainteresowanie otaczającym światem, zorganizowana wokół tematyki 5 Żywiołów. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach „1-2-3, koduj Ty". Poznały tajniki obsługi robotów-Ozobotów. Zaprogramowały swojego Ozobota i sprawdzały, jak robot wykonuje polecenia. Był to bardzo ciekawy wyjazd.
Nowa galeria Mikołajki 2024 została dodana do albumu fotograficznego
Mikołajki
Dnia 5 grudnia 2024r. klasa II była na wycieczce w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w sali „Ognik” w ramach edukacji dla bezpieczeństwa. Prowadzący w bardzo ciekawy sposób opowiedział im o odpowiedzialnej pracy strażaka, omówił różne sposoby gaszenia pożarów oraz zasady zachowania się podczas występującego zagrożenia, a także zapoznał ze znakami ewakuacyjnymi. Dzieci były bardzo aktywne i zadawały dużo pytań. Wiedza i umiejętności zdobyte w ten sposób na pewno na długo pozostaną w ich pamięci. Na koniec dzieci podziękowały za interesujące zajęcia i przekazały na ręce prowadzącego życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich strażaków PSP w Łowiczu.
3 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach pt.: „Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne”, przeprowadzonych przez grupę Zaelektryzowani. W programie były niecodzienne eksperymenty fizyczne i chemiczne, zagrożenia i ochrona środowiska oraz fascynująca zabawa z gazami (ciekły azot, wodór i hel). Zajęcia spodobały się wszystkim uczestnikom. Prowadzącemu udało się połączyć elementy edukacyjne i humorystyczne, a także zachęcić uczestników do bezpiecznego eksperymentowania.
Nowa galeria Andrzejki 2024 została dodana do albumu fotograficznego
Andrzejki 2024
W dniu 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy miś to nie tylko zabawka, ale także symbol dzieciństwa i poczucia bezpieczeństwa. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów klas I-IV imprezę u misia z ciasteczkami i oczywiście miodkiem. Każda klasa przygotowała specjalną kartkę z najlepszymi życzeniami. Uczniowie otrzymali pamiątkowe znaczki. Natomiast najmłodsi miłośnicy misia dostali od pani dyrektor misiowe kalendarze.
Uśmiech jest dobry na wszystko, a życzliwość ma niezwykłą moc i daje wiele radości. Z okazji Światowego Dnia Życzliwości Samorząd Uczniowski przygotował coś miłego i słodkiego. Były życzliwe cytaty, karteczki z miłymi słowami, skrzynka pozdrowień oraz malutkie serduszka. Miłym gestem okazały słodkości i owoce dla wszystkich.
15 listopada nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej XIV ŚDTM. Celem akcji było utrwalenie tabliczki mnożenia. Uczniowie ćwiczyli tabliczkę wykonując różne zadania m.in rebusy, krzyżówki, quizy, zadania online. Uczniowie na zajęciach wykonali również sowy, symbole mądrości. Od rana w szkole sprawdzano wiedzę tabliczkową podczas egzaminów. Młodsze dzieci sprawdzały znajomość tabliczki wśród uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Były cukierki i tabliczkowe zakładki.
Zorganizowaliśmy również Patrole Egzaminacyjne, przeprowadzające egzaminy w terenie. Odwiedziliśmy instytucje, sklepy, m.in. Urząd Gminy. Egzaminowaliśmy przechodniów. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na wszystkie tabliczkowe pytania z losu otrzymał imienną legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Bardzo dziękujemy za niespodzianki.
W dniu 14 listopada czworo uczniów z klasy siódmej i ósmej uczestniczyło w Festiwalu Innowacyjnej Edukacji – „Nauka jest frajdą”, który odbywał się w Energosferze w Konarzewie. Rozpoczęli od zwiedzania tego kosmicznego miejsca zbudowanego w kształcie galaktyki spiralnej. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach, dyskutowali na temat innowacyjnych metod oceniania z wykorzystaniem mikropoświadczeń. Mieli również okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak sztuczna inteligencja może być partnerem w procesie edukacyjnym, otwierając przed nimi nieograniczone możliwości. Ciekawym punktem festiwalu dla uczestników było wykorzystanie Klocków Kreatywnego Myślenia MuBaBaO, z których projektowali i budowali wynalazki przyszłości.
Dnia 7 listopada obchodziliśmy 40 – lecie nadania Naszej Szkole imienia 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich. To był wyjątkowy i pełen wzruszeń dzień. Wspólnie uczciliśmy cztery dekady historii i wartości, które z dumą pielęgnujemy w naszej społeczności szkolnej. Tego dnia swoje ślubowanie złożyli również uczniowie klasy pierwszej, wkraczając tym samym na ścieżkę wiedzy i tradycji naszej szkoły. To były niezapomniane chwile w gronie dyrektorów, nauczycieli, uczniów, absolwentów, rodziców, gości i przyjaciół szkoły. Dziękujemy Wszystkim za obecność.
Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.