Zdrowe żywienie - przeciwdziałanie otyłości

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania,  nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję "Śniadanie daje moc". Uczniowie klas I-IV przygowowali kolorowe, zdrowe kanapki, a potem wspólne spożywali drugie śniadanie. W klasach odbyły się pogadanki na temat zdrowego odżywiania.

Uczniowie klasy I

Uczniowie klasy II

Uczniowie klasy III

Uczniowie klasy IV

Udział w akcji "Sprzątanie świata"

W dniu 19.09.2019 roku uczniowie klasy VI z wychowawcą p.Karoliną Bursiak porządkowali teren w najbliższej okolicy.  Każda z  osób była wyposażona w rękawiczki i foliowe worki. Po przyjściu do szkoły dzieci uczestniczyły w wykładzie na temat: Jak utrwalić nawyk selektywnej zbiórki odpadów?

W dniu 12 listopada 2019 roku w szkole odbyła się publiczna prezentacja wyników autoewaluacji. Uczestniczyli w niej członkowie społeczności szkolnej- uczniowie, rodzice, pracownicy administracji i obsługi, nauczyciele oraz koordynator Skierniewickiej Regionalnej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie, osoby zaprzyjaźnione ze szkołą. Wyniki autoewaluacji posłużą do modyfikacji i wyboru kolejnych problemów priorytetowych, do ich rozwiązywania oraz planowania dalszych przędsięwzięć.

Arkusze_zbiorcze_24.06.2020_mpz.doc

5 grudnia 2019 roku Łódzki Kurator  Oświaty zorganizował konferencję wojewódzką pod nazwą "Edukacja dla zdrowia". Celem wydarzenia była promocja zdrowia w naszym regionie oraz upowszechnienie realizowanych w szkołach programów edukacyjnych o tematyce prozdrowotnej. Uczestnicy konferencji wysłuchali wykładu dr Marka Kaczmarzyka (Pracownia Dydaktyki Biologii Uniwersytetu Śląskiego, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Fundacji innopolis) pt."Biologia wyjątkowości, czyli o niezbędności edukacji spersonalizowanej" oraz wykładu pani Grażyny Kujawiak, trenera rekomendowanego programu pt.Szkoła dla rodziców i Wychowawców" (dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Głownie).

W drugiej części konferencji zostały wręczone Certyfikaty Sieci Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego przedszkolom i szkołom, które spełniły wymogi formalne oraz w wyczerpujący sposób zobrazowały  realizację podejmowanych zadań związanych z promocją zdrowia.

Dla naszej szkoły był to szczególny dzień. Pani Wiesława Kotecka- dyrektor szkoły i p.Joanna Gabryelczyk - szkolny koordynator,  po raz drugi w historii  naszej placówki odebrały certyfikat wojewódzki, tym razem z rąk łódzkiego wicekuratora p.Jolanty Kuropatwy.

XV Ułańskie Biegi Szkół Podstawowych - 7.09.2019

24  października 2019 roku uczniowie klasy VIII z wychowawcą p.W.Charucką i p.J.Gabryelczyk - koordynatorem ds.promocji zdrowia,   uczestniczyli w VI Forum Ekologicznym pod hasłem :"Prozdrowotne właściwości produktów pszczelarskich". w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im.Jadwigi Dziubińskiej  w Zduńskiej Dąbrowie. Po wystąpieniu pana dyrektora i zaproszonych gości, odyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt:"Rola pszczół w przyrodzie". Wyróżnienie otrzymała Patrycja Podsendek . Oprócz dyplomów wszyscy laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne  nagrody rzeczowe. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie mieli możliwość zwiedzenia szkoły i gospodarstwa szkolnego.  W trakcie trwania uroczystości można było spróbować zdrowego żytniego chleba z dodatkami w ramach obchodów "Tygodnia Żytniego Chleba".

14 stycznia 2020 roku w ramach ferii zimowych, szkoła zorganizowała dla uczniów  wyjazd do Łodzi na lodowisko i do kręgielni Grakula w Manufakturze.W kręgielni większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowo rzuty kulą były niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem było coraz lepiej. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Na lodowisku  uczniowie uczyli się i doskonalili  jazdę  na łyżwach. Niektórzy uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, starali się wygrać z grawitacją na lodowisku.Wszyscy bawili się znakomicie, ponieważ całe lodowisko było do naszej dyspozycji.

Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobu aktywnego spędzania czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.