Odwiedziliśmy to wspaniałe miejsce 5 grudnia. W MANDORII czekały na nas wspaniałe karuzele i emocjonujące przejażdżki familijnymi roller-coasterami, gigantyczna zjeżdżalnia, szalupy, strzelnica i wiele innych atrakcji. W „Mieście Przygód” wszyscy bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
30 listopada w Zgierzu w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się finał konkursu ,,,Książka Mówi” pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera organizowany przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego.
W Starym Młynie można było poczuć niezwykłą moc i siłę poezji naszego wieszcza – Adama Mickiewicza. Nasza uczennica Maja Mużdżyńska otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy!
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.’’ I tak właśnie było też w naszej szkole 23 listopada.
Na 4 i 5 godzinie lekcyjnej bawiły się klasy 1-4, zaś od 15:00 - starszaki. Oczywiście nie zabrakło andrzejkowych tradycji, a mianowicie wróżb, przygotowanych przez klasy ósme. Dziękujemy za wspólną zabawę!
Mnóstwo śmiechu i zabawy przy dobrej muzyce… tak wspominamy dyskotekę andrzejkową.
Dj. Adix pokazał pełen profesjonalizm.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Każdy się uśmiechnie, pogłaska po głowie. Mówcie zawsze dziękuję, przepraszam i proszę, a Dzień Życzliwości, będzie już na co dzień. W dniu 21 listopada uczniowie naszej szkoły razem z wychowacami ozdobili drzwi swoich klas emotikonami oraz ubrali się na ,, żółto" by dołączyć do grona życzliwych!!
W konkursie organizowanym przez I LO w Łowiczu wzięło udział czworo uczniów naszej szkoły: Adam Baraniak-VIIIb, Weronika Rosiak - VIIIb, Adam Werwiński - VIIIb i Maja Mużdżyńska - VIIIa.
Konkurs składał się z dwóch etapów: napisanie testu oraz wykonanie albumu Nieodkryty Londyn.
Nasza uczennica Maja Mużdżyńska zajęła III miejsce.
Gratulujemy!!!
Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy informację o zakwalifikowaniu się naszej uczennicy Mai Mużdżyńskiej do etapu wojewódzkiego konkursu-,,KSIĄŻKA MÓWI”.
14 listopada 2022 r. w siedzibie Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach odbył się etap rejonowy wojewódzkiego konkursu pięknego czytania „KSIĄŻKA MÓWI”.
W konkursie wzięło udział 20 szkół podstawowych. Komisja konkursowa wyłoniła 5 laureatów szkół podstawowych, którzy wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 30 listopada w Zgierzu.
Podczas konkursu Maja zaprezentuje balladę ,,Rękawiczka” i drugi wylosowany utwór Adama Mickiewicza z listy zaproponowanych w Regulaminie tego konkursu.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za Maję!
W dniu 9 listopada 2022 roku 50-ro uczniów z klas I-III naszej szkoły wzięło udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy w ramach programu "Poznaj Polskę". W Centrum Nauki Kopernik mieli okazję zaspokoić swoją ciekawość oraz naturalną potrzebę poznawania świata poprzez oglądanie różnego rodzaju eksponatów, udział w doświadczeniach, eksperymentach i w pokazie w Planetarium. Byli w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela, ma Placu Zamkowym, na Starym Mieście oraz przy pomniku Małego Powstańca.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym
Wspólne świętowanie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego włączając się w coroczną akcję „Niepodległa do Hymnu”.
Następnie uczniowie zaprezentowali krótką część artystyczną upamiętniającą to niezwykle ważne wydarzenie. Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. W słowach wierszy i piosenek patriotycznych mogliśmy usłyszeć, jak była długa i ciężka droga Polski do upragnionej wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy oraz tańcem, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
13 listopada nasza uczennica Maja Mużdżyńska odebrała nagrodę za wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim o „O Pióro Reymonta” .
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury
w Kobielach Wielkich. To tu w Kobielach Wielkich w 1867 r. przyszedł na świat jeden z najznakomitszych naszych pisarzy okresu Młodej Polski, późniejszy laureat Literackiej Nagrody Nobla – Władysław Stanisław Reymont.
Data spotkania była nieprzypadkowa , bowiem 13 listopada 1924 Władysław Stanisław Reymont otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.
Utwór Mai ,, Nieudany Prezent” został opublikowany w zbiorze opowiadań, wydawcą jest Gminny Ośrodek Kultury w Kobielach Wielkich. To już trzecie wydanie książkowe z utworami Mai.
Gratulujemy!
14 listopada nasze uczennice- Maja Karolak i Maja Mużdżyńska wzięły udział w etapie rejonowym konkursu pięknego czytania ,, Książka mówi” w Skierniewicach.
Konkurs jest skierowany do uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz do szkół ponadpodstawowych z terenu województwa łódzkiego
Konkurs ma na celu rozwijanie czytelnictwa poprzez poznanie i upowszechnianie twórczości Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej i Józefa Mackiewicza – pisarzy uhonorowanych przez Sejm tytułem Patrona 2022 Roku oraz doskonalenie umiejętności pięknego czytania i pracę nad dykcją poprzez głośne czytanie.
Inicjatorem Konkursu jest Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.
Maja Mużdżyńska zaprezentowała balladę ,, Rękawiczka”, natomiast Maja Karolak- wiersz ,,Śmierć Pułkownika” Adama Mickiewicza.
O liście zakwalifikowanych uczniów do etapu wojewódzkiego komisja konkursowa poinformuje szkoły do końca tygodnia.
Czekamy na wyniki!
Nasza uczennica- Maja Mużdżyńska ponownie laureatką konkursu.
Miło nam poinformować, że w dn. 9 listopada 2022 r. jurorzy dr Beata Sobczak-Gieraga i dr Zbigniew Łuczak, po wcześniejszym zapoznaniu się ze wszystkimi nadesłanymi zestawami wierszy ( wpłynęło 306 wierszy), podjęli decyzję o przyznaniu nagród i wyróżnień.
Wyłoniono 22 laureatów w 3 grupach wiekowych: 9-11 lat, 12-14 lat i 15-19 lat
Maja Mużdżyńska została laureatką konkursu poetyckiego. Na konkurs przesłała 3 wiersze - ,,Spowiednik”, ,,Człowiek pechowy”, ,,Niczyj”. Zachęcamy do ich przeczytania.
Nagrodzone i wyróżnione wiersze zostaną wydane drukiem w pokonkursowym tomiku poetyckim. Uroczysty finał Konkursu odbędzie się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie 15 grudnia 2022 r.
Gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć literackich naszej uczennicy!
Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła Pamięta" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu i społeczności. Uczniowie naszej szkoły udali się na bielawski cmentarz, gdzie w ciszy, zadumie i skupieniu zapalili znicze na mogiłach poległych żołnierzy. Wizyta na cmentarzu była duchowym przeżyciem dla wszystkich uczestników.
28 października 2022 w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Świadkami tej uroczystości była cała społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni goście.
Bohaterowie tego wydarzenia oczarowali wszystkich programem artystycznym oraz umiejętnościami recytatorskimi.
Po zakończeniu część artystycznej w podniosłej atmosferze, uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie i z honorem reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Następnie byli pasowani ułańską szablą na uczniów oraz otrzymali chusty w barwach ułańskich. Złożyli bukiet kwiatów pod tablicą upamiętniającą Patrona szkoły.
Miłym akcentem były upominki, które swoim młodszym kolegom podarowali uczniowie z klasy drugiej.
Gratulujemy wszystkim Pierwszoklasistom! Życzymy Wam entuzjazmu w odkrywaniu swoich talentów i pasji, sukcesów oraz samych radosnych dni w szkole!
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
26 października 2022r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. kard. Karola Wojtyły – Papieża Polaka w Łowiczu odbył się Powiatowy etap XV edycji Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Konkurs sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. W turnieju uczestniczyli uczniowie klas drugich szkół podstawowych z terenu powiatu łowickiego. Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: chłopiec i dziewczynka. Naszą szkołę reprezentowali Natalia Widawska i Kacper Wacławiak, którzy w konkursie wywalczyli trzecie miejsce. Do szkoły wrócili z pucharem, medalem, dyplomem i nagrodą rzeczową.
Gratulujemy!
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym
5 października 2022 r. wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę w góry świętokrzyskie.
Pierwszym punktem naszej podróży był Król Puszczy Świętokrzyskiej, czyli Dąb Bartek - jeden z najstarszych w Polsce dębów. Usłyszeliśmy wiele ciekawych historii i legend związanych z drzewem.
Następnie spacerkiem dotarliśmy do pobenedyktyńskiego klasztoru Świętego Krzyża - symbolu Gór Świętokrzyskich położonego w samym ich sercu na Łysej Górze. Najważniejsze miejsca na szczycie Łysej Góry to: Sanktuarium Relikwii Świętego Krzyża, Kościół, klasztor, Muzeum Misyjne Ojców Oblatów, apteka Benedyktyńska, krypty Księcia Jeremiego Wiśniowieckiego oraz piękny widok z Łysogór na Pasmo Jeleniowskie. Udało nam się także zwiedzić Muzeum Przyrodnicze z niezwykle ciekawymi ekspozycjami.
Będąc w Górach Świętokrzyskich nie można zapomnieć o Gołoborzu, które jest symbolem Łysogór. Tutaj zatrzymaliśmy się dłużej i podziwialiśmy panoramę oraz posłuchaliśmy legend o Czarownicach Świętokrzyskich.
Nocleg i posiłki mieliśmy zapewnione w Domu Gościnnym Marysieńka w Świętej Katarzynie.
Drugiego dnia było zwiedzanie rezerwatu przyrody i jaskiń Kadzielnia w Kielcach. To dawny kamieniołom, który dziś jest wizytówką regionu. Zwiedzając z przewodnikiem jaskinie podziwialiśmy różnorodne formy naciekowe, skamieniałości gąbek, koralowców, ramienionogów, liliowców i ślimaków oraz podziwialiśmy krajobraz ze wzgórza.
Następnie spacerkiem przez park przeszliśmy Aleją Sław, którą tworzą umieszczone na granitowych postumentach popiersia znanych osób (kompozytorów, piosenkarzy, malarzy, pisarzy). Dotarliśmy na Wzgórze Zamkowe, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Pamięci Narodowej- dawne więzienie kieleckie. Ostatnim punktem programu tego dnia było zwiedzanie Muzeum Narodowego w Kielcach mieszczące się w dawnym pałacu biskupów krakowskich. Obejrzeliśmy tam cenne eksponaty z dziedziny malarstwa, rzemiosła artystycznego, sztuki ludowej, archeologii i sztuki ludowej.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy Pomnik Dzika i wysłuchaliśmy legendy wyjaśniającej nazwę miasta Kielce.
Trzeciego dnia udaliśmy się do Centrum Nauki Lonardo da Vinci. Tutaj zgłębialiśmy tajniki wiedzy z zakresu fizyki, chemii, matematyki, medycyny, biologii, robotyki poprzez doświadczenie i zabawę wykorzystując najnowocześniejsze interaktywne eksponaty. Kolejnym punktem był zamek i wieża więzienna w Chęcinach. Poznaliśmy tam historię zamku, weszliśmy na wieżę skąd podziwialiśmy piękne widoki na okolicę.
Piękna pogoda, piękne krajobrazy, piękne miejsca – taka była nasza wycieczka.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły uświetnili uroczystość 50-lecia Pożycia Par Małżeńskich z terenu Gmina Bielawy. To niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. Wszyscy zgromadzeni gromkimi brawami nagrodzili występy młodych artystów.
30 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli wycieczce do Warszawy.
Jej głównym celem było zwiedzenie znajdującego się tam Centrum Nauki Kopernik. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej CNK http://www.kopernik.org.pl/.../co-to-jest-centrum-nauki.../:
„Kopernik jest jednym z największych w Europie centrów nauki. Ekspozycja podzielona jest na sześć interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami. Tu muzyka idzie ramię w ramię z biologią, a matematyka z architekturą. Nauka wchodzi w świat emocji, a nawet sami zwiedzający mogą stać się też przedmiotem obserwacji. […] W Koperniku działa pierwszy na świecie teatr robotyczny. Ruchami głównych aktorów – RoboThespianów steruje sprężone powietrze, a zamiast serca łomoce 40-watowy głośnik. […] W czerwcu 2011 roku otworzyliśmy jedno z najnowocześniejszych w Europie planetariów. Pod Niebem Kopernika można podziwiać kilkanaście milionów gwiazd. Sferyczny ekran otacza widownię ze wszystkich stron, a technologia 3D daje odczucie zanurzenia w wyświetlanym obrazie. Odbywają się tu pokazy nieba, projekcje filmowe, wykłady oraz spotkania. Planetarium Niebo Kopernika posiada własne studio produkcyjne, gdzie tworzone są oryginalne pokazy filmowe dla naszych widzów.”
Byliśmy również w Muzeum Szczęścia i Iluzji, gdzie wszystko było słodko-bajkowo- pastelowe. Niepowtarzalne scenografie z kultowymi donatami, ogromnymi słodyczami czy bajkowymi jednorożcami sprawiły, że mogliśmy się oderwać się od rzeczywistości i zrobić sobie niezapomniane fotki.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Nasza uczennica Maja Mużdżyńska zdobyła III miejsce w konkursie literackim organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku.
Maja napisała opowiadanie pt. ,, O przygodzie z bagnetem” , w którym nawiązała do życia i twórczości Władysława Broniewskiego. Na konkurs wpłynęły 172 opowiadania. Jury 12 października dokonało przyznania nagród i wyróżnień. Werdykt jury dostępny pod linkiem Zwariowana historia – werdykt – Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku im. Króla Maciusia Pierwszego (mdk-plock.pl)
Gratulujemy Mai, to nie pierwszy jej sukces literacki, we wrześniu Maja otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim ,, O Pióro Reymonta”. Maja jest też laureatką konkursów poetyckich.
Zachęcamy do przeczytania opowiadania, które Maja przesłała na konkurs.
Zapraszamy na kolejny dyżur psychologa w szkole.
Pani psycholog będzie w dniu 19.10.22r. w godz. 08.00 - 11.00
Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.